Dnes je úterý 7. února 2023., Svátek má Veronika
Počasí dnes -1°C Polojasno

Jubilejní 20. ročník Mystic SK8 Cupu vyhrál podruhé v historii Čech

Jubilejní 20. ročník Mystic SK8 Cupu vyhrál podruhé v historii Čech
Christian Hosoi v akci | zdroj: Mystic

Již podvacáté se na pražském ostrově Štvanice konal skateboardový svátek, který od pátku do neděle provázela letní pohoda, skvělá atmosféra, spousta chlazených nápojů, ale především kvalitní skateboarding. 

Hlavní závod v kategorii street vyhrál domácí jezdec Martin Pek, který se stal teprve druhým Čechem v historii tohoto závodu, kterému se povedlo zvítězit (ročník 2010 vyhrál Maxim Habanec, letos celkově sedmý).

Martin svoji čistou jízdu podložil svým osobitým stylem s obrovským popem a čistě odjetými triky. Jeho 360 kickflip je už teď legendární a Martin si rozhodně vítězství po čisté jízdě rozhodně zasloužil.

Druhou příčku obsadil slovenský technik Rišo Tury, kterému se povedla spíše první z dvojice finálových jízd, kde předváděl především technické triky v podobně kick flip bs grind na šikmé zídce nebo kickflip bs tailslide na šikmém railu do kopce.

Třetí příčka patřila loňskému vítězi Ryo Sejirimu, který opět ukázal, že asijská skatebordová scéna má veliký potenciál. Svůj fs bluntslide na railu přes pyramidu nebo bs lipslide na mramoru předvedl s takovou lehkostí, že dojetím zaplesalo srdce nejednoho z diváků.

Čtvrté místo pro teprve sedmnáctiletého ridera z Francie Vincent Miloua, který v nově přestavěném skateparku nasázel během své jízdy, snad nejvíce triků ze všech finalistů. Fs tailslidem 270 out na šikmé zídce pak překvapil snad každého.

Z našich domácích jezdců, se ještě výbornou pátou příčkou ukázal Tomáš Vintr. Berounský rodák, který i přes viditelné zranění pravé nohy, předvedl skvělou především druhou jízdu zakončenou nollie crookedem na railu ze schodů.

Trochu zklamáním byla až osmá příčka pro dvojnásobného vítěze Austena Seaholma, který opět létal dvakrát výš než zbytek jezdců. Fs kickflip 360 přes roh dal na každou a v druhé jízdě jeho bs bluntslide do ss croocked na mramoru bylo rozhodně na víc než celkově osmé místo.

Ženskou kategorii Street opět opanovala nezastavitelná brazilská hvězda Leticia Bufoni, která potvrdila, že je momentálně světovou jedničkou. Na druhém místě ji velmi zdatně sekundovala Julia Brueckler z Austrálie před třetí nizozemkou Candy Jacobs.

Vítězem kategorie Bowl se stal teprve šestnáctiletý jezdec Alex Sorgente z USA, před Pedro Barrosem z Brazílie a Danny Leonem ze Španělska.

Speciální kategorii Bowl Legends, vyhrála legenda největšího kalibru této disciplíny, Christian Hosoi z USA, který dle svých slov, už 20 let úspěšně abstinuje, takže dary pro vítěze v podobě balíku piv a lahve tvrdého alkoholu hodil do davu fanoušků. Za ním se pak umístili Pat Ngoho (USA) a  třetí Sean Goff (UK).

Zdroje:
Vlastní

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 7.2.2023 Exchange s.r.o.

EUR 23,790 23,910
USD 22,210 22,390
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma