Kadlecovo zranění nevypadá dobře. Jeho další účinkování v turnaji je ohroženo

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Útočník českého národního týmu do 21 let Václav Kadlec si v utkání proti Srbsku poranil kotník a jeho další start je ohrožen. Kadlec sice neutrpěl žádnou zlomeninu, ale podle týmového lékaře Alexandra Kučery je šance padesátiprocentní, naděje existuje i pro úterní závěrečný zápas skupiny A s Německem.

Václav Kadlec si proti Srbsku poranil kotník

Václav Kadlec si proti Srbsku poranil kotník,zdroj: Profimedia.cz

Kadlec v průběhu prvního poločasu utkání se Srbskem poblíž autové čáry špatně došlápl a po půlhodině musel střídat. "Vašek si zvrtnul kotník, takže jsme byli večer na vyšetření v nemocnici. Rentgen dopadl dobře, nebyla tam žádná zlomenina. Dneska ještě jedeme na magnetickou rezonanci na doplňující vyšetření, které zpřesní diagnózu," řekl dnes novinářům Kučera.

Šance na to, že bude Kadlec schopný nastoupit do úterního zápasu s Německem, vidí padesát na padesát. "Snažíme se, abychom ho připravili do dalších zápasů. Budeme se snažit dát ho dohromady i na Německo. Uvidíme dneska po tom vyšetření, od toho se vše bude odvíjet," uvedl Kučera.

Od sobotního zápasu se podle něj Kadlecův stav zlepšil. "Včera po tom úrazu to byla velká bolest, ale dneska už se cítil líp. Máme přístroj na permanentní chlazení nohy, který je velice účinný, magnetoterapii. Jsme plně vybaveni, takže bude mít veškerou péči," uvedl Kučera.

Také trenér Jakub Dovalil se nevzdává šance, že Kadlec proti Němcům nastoupí. "Přikláním se k tomu, co říkal doktor. Je to padesát na padesát. Uvidíme, s čím přijde doktor. Jestli Vašek vynechá třeba jeden trénink, to nic neřeší," uvedl Dovalil.

Proti Srbsku nahradil Kadlece na pozici pod hrotem Michal Trávník. "Zvládl to dobře, je to trochu jiný typ hráče," řekl Dovalil. "Pokud by Vašek mohl hrát, bylo by to lepší. Mateřský oddíl má v Německu, moc se tam neprosadil, takže by to pro něj mohla být taková motivace," připomněl Dovalil, že Kadlec patří Frankfurtu.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK