Kajakářku Kudějovú dělily od medaile dvě sekundy

- Sport autor: Danica Klein

Kajakářka Kateřina Kudějová obsadila na mistrovství Evropy ve španělském La Seu de Urgell šesté místo, přičemž jako jediná z českých lodí dnes postoupila do finále. Talentované jednadvacetileté závodnici chyběly k premiérové seniorské medaili dvě sekundy.

Dvojnásobná juniorská mistryně Evropy a kontinentální šampionka do 23 let Kudějová zajela ve finále pro deset nejlepších čistou jízdu a časem 108,75 držela naději na medaili. Nakonec ji pět soupeřek přestihlo, i tak však mladá reprezentantka dosáhla dosud největšího úspěchu mezi seniory.

Hilgertová vypadla

Titul získala Němka Claudia Bärová s náskokem 17 setin před Slovenkou Janou Dukátovou. Třetí skončila Britka Elizabeth Neveová. Kudějová na vítězku ztratila 3,49 sekundy. 
Ve finále byla Kudějová z českých reprezentantek sama.

Ireně Pavelkové těsně unikl postup ze semifinále, na jedenácté pozici zaostala za desátou příčkou pouze dvě setiny sekundy. Už ve čtvrtfinále vypadla dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová.

O medaile nebojovala ani jiná dvojnásobná šampionka z pod pěti kruhů Elena Kaliská. Devětatřicetiletá Slovenka byla v semifinále až sedmnáctá a napodobila překvapivý páteční neúspěch krajana Michala Martikána, jenž mezi kanoisty vypadl už ve čtvrtfinále.

Tagy: Španělsko me

Zdroje: ČTK