"Kanárci" místo fotbalu válčili a přišli o neporazitelnost

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Zápas mezi Brazílií a Kolumbií na mistrovství Jižní Ameriky měnil statistiky. "Kanárci" prohráli 0:1 a přišli po jedenácti zápasech o neporazitelnost pod vedením trenéra Carlose Dungy. Zato Kolumbie má důvod k velké oslavě. Výhry nad pětinásobnými mistry světa se dočkala poprvé po čtyřiadvaceti letech. 

Po této strkanici padly dvě červené karty

Po této strkanici padly dvě červené karty,zdroj: Profimedia.cz

O triumfu svěřenců argentinského trenéra Josého Pekermana rozhodl na Estadio Monumental v Santiagu de Chile obránce Jeison Murillo gólem v 35. minutě. Brazilci žádnou šanci neproměnili a soupeři se povedla odveta za vyřazení ve čtvrtfinále loňského světového šampionátu v Brazílii. 

Po skončení tvrdě vedeného utkání ještě došlo ke strkanici, za niž rozhodčí vyloučil hvězdného brazilského útočníka Neymara a na straně soupeře Carlose Baccu. Neymar už v samotném zápase dostal žlutou kartu, která by sama o sobě stačila k jeho nucené absenci v příštím utkání s Venezuelou. 

"Kolumbie ukázala, že má velmi zkušený tým. Naši hráči se občas nechali unést jejich provokacemi a zapomněli hrát fotbal. A Brazílie má hrát fotbal, ne válčit," zlobil se Dunga. 

Tagy: Kolumbie Brazílie fotbal brazilský fotbal Copa América

Zdroje: ČTK