Kiki a Maki porazily Švýcarky, pak ale překvapivě nestačily na německý pár

- Volejbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Výhra a prohra, to je bilance našich nejlepších plážových volejbalistek Markéty Slukové a Kristýny Kolocové po prvním dnu na turnaji Světového okruhu v Praze. A stejně na tom jsou i další české páry Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou a Lenka Háječková se Soňou Novákovou. 

Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková jsou favoritkami pražského turnaje

Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková jsou favoritkami pražského turnaje,zdroj: Profimedia.cz

Nejvýše nasazené Kolocová a Sluková na Prague Open nejdříve porazily Švýcarky Betschartovou a Eiholzerovou bez problémů 2:0. Ve druhém utkání ale nečekaně prohrály stejným poměrem s Němkami Schumacherovou a Seyfferthovou. Po osmi výhrách v řadě to tak byla první prohra nejlepšího českého páru na Štvanici. 

"Porážka není žádná pohádka, ale ten zápas se nám nepovedl. Nefungovala mezi námi souhra, nebyly jsme si schopné vyhovět," konstatovala Sluková. "Musíme se z toho otřepat, vyrazit znovu nanovo a vyhrát," dodala. V pátek čeká favorizované Češky finský pár Lehtonenová, Lahtiová, který oba své zápasy ve skupině vyhrál. 

Bonnerová s Hermannovou v prvním utkání nevyužily v tie-breaku jeden mečbol a po chybách prohrály ve třech setech s dobře bránícím nizozemským párem Braakmanová, Sinnemaová. "Nervozita byla příliš velká, moc jsme chtěly vyhrát. Snažily jsme se, ale svazovalo nás to," řekla Bonnerová. 

Vítězky prosincového turnaje v JAR pak porážku napravily a ve druhém utkání zdolaly 2:0 brazilský pár Lili, Maximová. "Hrály jsme svoji hru a vyšlo to. Zatlačily jsme je servisem a shodily jsme je dolu," uvedla Bonnerová. "Šly jsme do toho odvážněji než v prvním utkání," doplnila Hermannová. 

Prohru a pak výhru si připsaly i držitelky divoké karty, zkušené Háječková a Nováková. Proti druhým nasazeným Brazilkám Bednarczukové a Seixasové nejdříve uhrály v prvním setu jen osm bodů a druhé dějství pak prohrály 17:21. Ve druhém utkání ale vydřely výhru nad Němkami Bieneckovou a Grossnerovou 2:1. 

Všechny tři české páry mají naději na postup do play off. Závěrečné zápasy ve čtyřčlenných skupinách jsou na programu v pátek, pro postup do vyřazovací části je třeba skončit do třetího místa.

Tagy: Praha volejbal

Zdroje: ČTK