Kladno se dohodlo s Jágrem. Extraligový hokej ve městě zůstává

- Sport autor: Jakub Procházka

Kladno se ve středu dohodlo s Jaromírem Jágrem a jeho otcem na pokračování extraligového hokeje ve městě. Obě strany se domluvily na principech společného provozování hokejového klubu. Většina klubu jako s.r.o bude zřejmě patřit Jágrovi.

Další detaily chystané spolupráce připraví právníci, kteří je předloží ke schválení radě města a zastupitelstvu, řekl Vilém Frček z kladenského magistrátu. 

Podle Frčka obě strany do podpisu smlouvy nebudou zveřejňovat bližší informace. Podle dřívějších vyjádření vedení města se změní status klubu na společnost s ručením omezeným, v níž by menšinový podíl vlastnilo právě město a většina klubu by patřila Jágrovi. Podle primátora Dana Jiránka (ODS) by to městu zajistilo mnohem lepší kontrolu finančních toků, která mu nyní údajně chybí. 

Odchod hlavního sponzora

Jiránek v pondělí řekl, že by jednání o změně statusu klubu měla skončit nejpozději do konce května. Podle Frčka by zastupitelé mohli o změnách hlasovat nejpozději na svém červnovém jednání. Pokud se však situace vyvine rychleji, tak prý není vyloučeno, že se uskuteční mimořádné jednání ještě dříve. 

Kladenský hokejový klub přišel krátce po skončení uplynulé sezony o hlavního sponzora a prezident klubu Jaromír Jágr starší přiznal, že nemůže vyloučit prodej extraligové licence. Město proto s klubem hledalo řešení jak extraligu zachránit. 

V hokejovém zákulisí se o kladenském prodeji extraligové licence spekulovalo delší dobu. Zájemců o její odkoupení by podle všeho bylo hned několik. Potřebné finance má k dispozici například Chomutov, jemuž se už několik let nedaří postoupit mezi elitu sportovní cestou

Tagy: Kladno hokej jágr

Zdroje: ČTK