Klapalová a Háječková nestačily na světové jedničky a zahrají si o bronz

- Sport autor: Jakub Procházka

Plážové volejbalistky Lenka Háječková a Hana Klapalová nedotáhly svou senzační jízdu mistrovstvím světa v Římě až do boje o titul. Světovým jedničkám Larisse a Julianě z Brazílie podlehly v semifinále 14:21, 13:21 a v neděli budou bojovat o bronzové medaile.

V neděli budou bojovat o bronzové medaile. Larissa s Julianou mají jistou medaili už na čtvrtém světovém šampionátu za sebou. 

Český beachvolejbal se může dočkat cenného kovu z MS po deseti letech. Pokud by Klapalová s Háječkovou v neděli zvítězily, vyrovnaly by dosud jediný český medailový úspěch Soni Novákové s Evou Ryšavou, které byly v rakouském Klagenfurtu v roce 2001 bronzové. Larissa s Julianou nebyly od roku 2005 horší než třetí, na triumf však ani jednou nedosáhly. 

Klapalové s Háječkovou úvod semifinálového zápasu s hlavními favoritkami vůbec nevyšel. Po nevynucených chybách rychle prohrávaly 0:3 a jejich bodová ztráta pak už jen narůstala. Brazilky útočily tvrdě a do odkrytého prostoru na římském kurtu, Češky zase bodovaly hlavně zkrácenými údery. Po esu Juliany na 12:7 pro Brazilky si vzaly oddechový čas, ale rozjeté soupeřky se nenechaly vyvézt z tempa. 

Češky nesplinily hlavní cíl - hrát bez chyb

Úřadujícím českým mistryním se občas lepila nervozita na ruce a nedařilo se jim splnit to, s čím do zápasu šly - hrát bez chyb. Po špatném útoku jim utekla střední pasáž druhé sady a brazilské volejbalistky už jim nedaly nejmenší šanci na další senzační výsledek. Bodovou šňůru Larissa s Julianou prodloužily až na 16:9 a postoupily do finále, v němž se poprvé pokusí usednout na světový trůn. 

Klapalová s Háječkovou se v neděli o bronz utkají s poraženými z druhého semifinále mezi trojnásobnými šampionkami Misty Mayovou-Treanorovou s Kerri Walshovou a čínským párem Čchen Süe, Si Čang.

Společně s nejhůře 4. místem mají české hráčky jistou společnou prémii 28 tisíc dolarů, s nedělní výhrou by jim životní úspěch vynesl i 35 tisíc dolarů.

Tagy: volejbal MS semifinále

Zdroje: ČTK