Kličko si chce napravit reputaci. Chystá odvetu zápasu s Furym

- Ostatní sporty autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Sesazený boxerský král Vladimir Kličko se rozhodl uplatnit opci ve své smlouvě a na příští rok plánuje odvetu zápasu s Tysonem Furym, jenž ho v sobotu senzačně připravil o tituly organizací WBA, WBO, IBO a IBF v těžké váze. 

Vladimir Kličko přišel o jedenáctiletou neporazitelnost

Vladimir Kličko přišel o jedenáctiletou neporazitelnost,zdroj: David Neff / MAFRA / Profimedia

"Pro Tysona a všechny fanoušky boxu mám předčasný vánoční dárek. Rozhodl jsem se využít opce ve smlouvě, takže jsme na rok 2016 začali připravovat odvetu," uvedl Kličko, který na fotbalovém stadionu v Düsseldorfu prohrál s o dvanáct let mladším vyzyvatelem na body a přišel o jedenáctiletou neporazitelnost.

"Po porážce jsem se cítil opravdu mizerně. Takže po několika probděných nocích jsem se rozhodl, že chci dokázat, že jsem lepší boxer, než jsem předvedl v sobotu. Další selhání nepřipadá v úvahu," uvedl Kličko.

S odvetou nemá problémy ani Fury. "Je to ve smlouvě a rádi do toho půjdeme," řekl televizní stanici trenér a strýc čerstvého šampiona Peter Fury a dodal, že obě strany ještě potřebují dojednat potřebné detaily. Naznačil však, že duel by se mohl uskutečnit na londýnském stadionu Wembley.

Tagy: box

Zdroje: ČTK