Kličko simuluje a nechce bojovat, tvrdí Pulev

- Sport autor: Ondřej Neufus

Podle bulharského boxera Kubrata Puleva úřadující mistr světa v boxu Vladimir Kličko simuluje. Jeho natržený biceps není tak vážný, jak Kličko tvrdí. Kvůli tomuto zranění byl vzájemný duel posunut na 15. listopad. Pulev si tak myslí, že se ukrajinský boxer zápasu jednoduše bojí.

Vitalij Kličko

Vitalij Kličko,zdroj: Getty Images

Bulharský boxer Kubrat Pulev obvinil úřadujícího mistra světa Vladimira Klička, že předstíral zranění, aby se vyhnul na září naplánované obhajobě titulu organizace IBF. Ukrajinský šampion před dvěma týdny vzájemný duel odložil, protože si při tréninku v Rakousku natrhl sval v bicepsu. Nový termín stanovil na 15. listopadu.

"Je to naprostý nesmysl," řekl Pulev bulharským novinářům. "Pokud by to bylo jen lehké zranění, všichni víme, co dnes medicína dokáže, a on má dobrý tým specialistů, takže měl by být schopen uzdravit se včas. A pokud je to vážné, neuzdraví se ani do 15. listopadu," prohlásil.

Podle Puleva se osmatřicetiletý Kličko vzájemného duelu bojí. "Ví, že jsem velká hrozba. Ví, že je to velký risk, že je obrovská pravděpodobnost, že prohraje," dodal.

Mladší z bratrů Kličkových, jenž je držitelem i mistrovských pásů WBA, WBO a IBO, chtěl původně jako svůj další souboj absolvovat takzvaný sjednocovací duel proti šampionovi organizace WBC Bermanu Stivernemu z Kanady. Nejprve však musí povinně obhajovat titul IBF proti Pulevovi.

Třiatřicetiletý Bulhar je momentálně první v žebříčku IBF. V profesionální kariéře od roku 2009 neprohrál, z dvaceti vítězství jich jedenáct dosáhl k.o.

Tagy: zranění Ukrajina Bulharsko simulace klicko box zápas

Zdroje: ČTK