Koudelka s medailí z MS nepočítá. Snů jsem si splnil už dost, říká

- Lyžování autor: Petr Hašek

Štěstí už měl v letošní sezoně prý dost, proto s medailí z blížícího se mistrovství světa nepočítá. Skokan na lyžích Roman Koudelka je připravený ve švédském Falunu o stupně vítězů bojovat, ale mezi žhavé aspiranty na zisk cenného kovu se nepočítá.

Roman Koudelka slaví vítězství v Engelbergu (ilustrační foto)

Roman Koudelka slaví vítězství v Engelbergu (ilustrační foto),zdroj: Isifa.com

„Letos už jsem si splnil dost svých snů, které jsem si dal před sezonou a nepočítám, že by medaile měla padnout. To už by bylo moc štěstí v tomhle roce najednou. Určitě tam pro to udělám všechno, bojovat budu, ale s medailí moc nepočítám,“ nechal se slyšet Koudelka před odletem do Švédska.

Pětadvacetiletý skokan prožívá nejvydařenější sezonu v kariéře. Vyhrál čtyři závody Světového poháru a na stupních vítězů stál celkem osmkrát. V průběžném pořadí seriálu mu tak patří pátá příčka.

„Z turné jsem ale hodně poučený,“ narážel Koudelka na fakt, že do role favorita byl postaven už před Turné čtyř můstků. Na německých a rakouských můstcích se mu ale nedařilo. I proto nepovažuje slova o tom, že se neřadí mezi favority, jen jako obranu proti tlaku o čekávání fanoušků.

„Jsem o tom docela i přesvědčený. Mívám předtuchy a jak jsem říkal, s medailí moc nepočítám. Toho štěstí letos už bylo docela dost a bylo by nad plán, kdyby byla medaile. Ale samozřejmě, kdyby byla, tak se zlobit nebudu,“ smál se skokan z Lomnice nad Popelkou.


Náročná, ale dobrá příprava

Ve Falunu čekají závodníky na úvod skoky na středním můstku, na kterém se Koudelka s týmem připravoval minulý týden v Harrachově. „Byl skvěle připravený a cítil jsem se výborně. Testoval jsem i nové boty a docela to sedlo,“ podotkl juniorský mistr světa z roku 2007, který kvůli přípravě vynechal i lety ve Vikersundu.

Trenér české reprezentace Richard Schallert mu naordinoval náročné tréninky. „Byly ale výborný. Pak jsem relaxoval ve vířivce i v sauně. Lítal venku se psem Františkem, takže jsem si výborně odpočinul a cítím se super,“ prozradil Koudelka.  

Aktuálně nejlepšího českého skokana čeká mezi dospělými pátý světový šampionát v řadě. Na nejlepší výsledky Koudelka dosáhl před šesti lety v Liberci, kde si pod Ještědem připsal dvě devátá místa.

Tagy: skokan na lyžích skoky na lyžích

Zdroje: ČTK