Kozáčik měl na noze postup Plzně. Stačilo jen trefit, řekl zklamaně

- Fotbal autor: Danica Klein

V koncovce čtvrteční odvety osmifinále fotbalové Evropské ligy na hřišti Fenerbahce Istanbul se plzeňský brankář Matúš Kozáčik vydal přes celé hřiště podpořit závěrečnou snahu spoluhráčů o vstřelení "postupové" trefy. 

Matúš Kozáčik

Matúš Kozáčik,zdroj: Profimedia.cz

Propadl k němu centr po rohovém kopu, slovenský gólman však míč špatně trefil a po zápase litoval, že šanci na životní gól nevyužil. Západočeši v Turecku remizovali 1:1 a v součtu s porážkou 0:1 z domácího duelu byli vyřazeni. 

"Měl jsem to na noze, stačilo to trefit. Trefil jsem to holení, to byla škoda. Kdybych to trefil dobře, tak by to pro mě byl takový bonbónek," řekl Kozáčik po zápase.

Připustil, že ho trochu překvapilo, když se k němu dostal míč. "Hráčů tam bylo hodně, někdo to tam líznul. Hledal jsem si místo a že to skončilo zrovna u mě, byla trochu náhoda. Bohužel gól to nebyl, takže smůla," posteskl si Kozáčik. "Netrénovali jsme to, tak možná začneme a příště to trefím," dodal v nadsázce a s úsměvem. 

Než vyrazil podpořit závěrečnou zteč branky Fenerbahce, chvíli váhal. "Koukal jsem se, jestli mám jít. Čekal jsem na pokyn z lavičky a pak se rozhodl, že tedy půjdu. Málem to bylo správné rozhodnutí. Kdyby to tam padlo, bylo by to skvělé," prohlásil slovenský gólman. 

Úspěšný rok

V zápase si nemohl stěžovat na nedostatek práce a v jeho průběhu spoluhráče několikrát podržel. "Vyplynulo to ze hry a z výsledku. Když jsme pak prohrávali a víc to otevřeli, Fenerbahce se dostávalo do šancí. Mají velkou kvalitu a bylo to znát. Ale do poslední minuty jsme hráli o postup, chybělo málo," litoval. 

Stejně jako zbytek týmu připisoval vyřazení hlavně nepovedenému utkání doma. "Jednoznačně. Je pravda, že jsme to v odvetě mohli ještě otočit. Ale doma jsme dobře nehráli, výsledek 0:0 by byl lepší," řekl Kozáčik

Přes velké zklamání z vyřazení byl s účinkováním Plzně v tomto ročníku Evropské ligy spokojený. "Myslím, že všichni to musí hodnotit pozitivně. To, kam jsme se dostali, je jednoznačně úspěch. Prožili jsme úspěšný rok v pohárech a něco jsme dokázali," dodal devětadvacetiletý brankář.

Tagy: Viktoria Plzeň Fenerbahce Istanbul

Zdroje: ČTK