Kreuziger dojel v 11. etapě Gira šestý, celkově je sedmý

- Sport autor: Jakub Procházka

Český cyklista Roman Kreuziger obsadil šesté místo ve středeční 11. etapě Gira d'Italia s cílem na kopci a celkově zůstal na sedmé pozici. Pro vítězství si po 142 kilometrech dojel Francouz John Gadret, Kreuziger dojel těsně za lídrem závodu Contadorem.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Dvaatřicetiletý Gadret dosáhl na premiérový triumf na Giru díky útoku několik set metrů před cílem při stoupání v Castefidardu. Jeden z nejlepších francouzských cyklokrosařů posledních let se odpoutal od hlavního pole a jako první dostihl Španěla Daniela Morena, jenž byl v úniku.

Ve stejném čase projeli cílem na druhém místě Španěl Joaquím Rodríguez a Ital Giovanni Visconti. Páté místo obsadil španělský lídr závodu Alberto Contador a hned za ním finišoval v bílém dresu pro nejlepšího jezdce do 25 let Kreuziger.

Největší favorit Contador tak před čtvrteční rovinatou etapou stále vede o 59 sekund před Bělorusem Kanstancinem Sivcovem, Kreuziger na sedmé pozici ztrácí 1:41.

Tagy: kreuziger Giro