Kvitová a Šafářová jsou ve 3.kole French Open

- Tenis autor: Šárka Novotná

Úspěšný den pro český tenis. Do 3. kola grandslamového French Open postupují tenistky Petra Kvitová a Lucie Šafářová. 

Petra Kvitová

Petra Kvitová,zdroj: Getty Images

Šestá nasazená Kvitová porazila Novozélanďanku Marinu Erakovicovou dvakrát 6:4. Turnajová třiadvacítka Šafářová zdolala Casey Dellacquaovou z Austrálie 6:1, 5:7 a 6:3 a ve třetím kole je v Paříži podruhé v kariéře. 

Kvitová zvládla zápas s Erakovicovou poměrně s přehledem, jen s malým výkyvem na začátku druhé sady. Ztrátu 1:3 ale dohnala a zápas ukončila čistou hrou při svém podání. "Mám za sebou dobrý zápas ve skvělé atmosféře. Je to vždy lepší zvládnout ve dvou setech než ve třech," řekla Kvitová v rozhovoru na dvorci. 

Šafářová měla zápas s Dellacquaovou skvěle rozehraný. Za necelou hodinu vedla 6:1, 5:2 a při svém podání 30:0, ale pak si duel zkomplikovala. Začala chybovat, a to převážně z bekhendu, o druhý set přišla a o výhru bojovala v třetí sadě. Zápas nakonec dotáhla do vítězného konce až skoro po dvou hodinách.

Příští soupeřkou Kvitové bude vítězka Roland Garros z roku 2009 Světlana Kuzněcovová z Ruska. I Šafářovou čeká někdejší pařížská šampionka - Srbka Ana Ivanovičová, která turnaj ovládla v roce 2008. V případě dalšího postupu by se Kvitová a Šafářová střetly v osmifinále. 

Do třetího kola v soutěži mužů postoupili bez problémů obhájce titulu Španěl Rafael Nadal i jeho krajan a loňský finalista David Ferrer. "Jsem rád za další kolo a jsem spokojený, hrál jsem především vyrovnaně," pochvaloval si Nadal. 

Zdroje: ČTK