Kvitová musela otáčet, českou bitvu ovládla Plíšková

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 17. 2. 2015 18:22) - Tenis autor: Petr Hašek

Tři české tenistky si zahrají na turnaji v Dubaji o postup do čtvrtfinále. Karolína Plíšková porazila v českém souboji Barboru Záhlavovou-Strýcovou 6:4 a 6:2, Lucie Šafářová po téměř tříhodinové bitvě udolala Australanku Casey Dellacquovou 6:7, 7:6, 7:5 a do 3. kola prošla i Petra Kvitová. Ta si poradila s Elinou Svitolinovou z Ukrajiny 2:6 a dvakrát 6:3.

Petra Kvitová zatím na turnaji v Dubaji potvrzuje roli jedné z favoritek

Petra Kvitová zatím na turnaji v Dubaji potvrzuje roli jedné z favoritek,zdroj: Isifa.com

Kvitová šla do utkání v roli velké favoritky, ovšem v prvním setu se jí vůbec nedařilo. V páté hře sice nasazená dvojka rychle smazala brejk své soupeřky, ale poté ztratila další dva servisy a Svitolinová vedla po půlhodině 1:0.

Druhou sadu mohla česká tenistka ukončit v osmé hře, ale podruhé v setu neudržela podání. Dlouho ji to ale mrzet nemuselo. Hned v dalším gamu Kvitová prorazila ukrajinské soupeřce pátý servis a prvním proměněným setbolem si vynutila třetí rozhodující set.

V něm nejprve třetí hráčka světového žebříčku odvrátila tři brejkboly a v šesté hře se dostala do brejku. Následně Kvitová zvýšila na 5:2 a sadu i celý duel ukončila už při podání Svitolinové, když proměnil hned první mečbol. V dalším čeká na dvojnásobnou wimbledonskou vítězku Španělka Carla Suárezová- Navarrová.

Rozhodl servis

Vůbec první vzájemný souboj Plíškové se Záhlavovou-Strýcovou nabídl vcelku vyrovnaný souboj, ve kterém měly obě hráčky problémy s udržením vlastního servisu.

Osmadvacetiletá Záhlavová-Strýcová ztratila oba úvodní servisy a o šest let mladší krajanka podávala v pátém gamu na vedení 5:0. Plíšková ale ale servis neudržela, což se jí stalo ještě jednou a Záhlavová-Strýcová následně vyrovnala na 4:4. Na tie-break ale nedošlo, za stavu 5:4 Plíšková prorazila zkušenější soupeřce třetí podání.

Karolína Plíšková, Dubaj

Karolína Plíšková přešla v Dubaji do 3. kola přes Barboru Záhlavovou-Strýcovou,zdroj:Isifa.com

Ve druhé sadě povolila Plíšková kolegyni z fedcupového týmu už jen jeden brejk a sama naopak Záhlavové-Strýcové sebrala servis opět třikrát. Osmnáctá hráčka světového žebříčku svůj postup stvrdila po hodině a 26 minutách prvním proměněným mečbolem.

O postup do čtvrtfinále se rodačka z Loun utká se čtvrtou nasazenou Srbkou Anou Ivanovičovou.

Dva míčky od vyřazení

Blízko vyřazení byla ve svém utkání Lucie Šafářová. Poté, co v prvním setu nezvládla tie-break, se pro ni příznivě nevyvíjela ani druhá sada. Světová patnáctka ztratila za stavu 5:5 podruhé v utkání podání a Dellacquová podávala na vítězství.

Servis ale neudržela a druhou zkrácenou hru získala pro změnu Šafářová. Ta duel otočila v rozhodujícím třetím setu, když v jedenáctém gamu prorazila australské soupeřce podání a v následné hře využila po téměř třech hodinách při svém podání hned první mečbol.

Ve 3. kole narazí osmadvacetiletá česká hráčka na osmou nasazenou Američanku Venus Williamsovou.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,513 milionu dolarů): 

Dvouhra - 2. kolo: 
Karolína Plíšková (17-ČR) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:4, 6:2, Šafářová (11-ČR) - DellAcquaová (Austr.) 6:7 (6:8), 7:6 (7:4), 7:5, Kvitová (2-ČR) - Svitolinová (Ukr.) 2:6, 6:3, 6:2.

Tagy: Dubaj WTA české tenistky turnaj v Dubaji tenisové turnaje

Zdroje: ČTK