Kvitová na titul v Eastbourne nedosáhla, nestačila na Bartoliovou

- Sport autor: Jakub Procházka

Česká tenistka Petra Kvitová ve wimbledonské generálce v Eastbourne čtvrtý titul v sezoně nezískala. Pátá nasazená hráčka prohrála s Francouzkou Marion Bartoliovou 1:6, 6:4, 5:7 a na čtvrtý pokus přišla o letošní finálovou neporazitelnost.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

V sobotu sehrála Kvitová dvě utkání. Nejprve v semifinále svedla vyrovnaný boj se Slovenkou Danielou Hantuchovou, která za stavu 7:6 a 4:2 pro Kvitovou skrečovala zápas a ve finále se česká jednička utkala s Bartoliovou. 

Semifinále - špatný začátek, ušetřené síly na konec

Kvitová do semifinálového zápasu, který se měl hrát už v pátek, ale kvůli dešti byl přeložen na sobotu, nevstoupila dobře a Hantuchová se ujala vedení 3:0. Osmá tenistka světa ale dokázala vyrovnat a sadu pro sebe získala v tie-breaku 11:9. Druhý set byl od začátku jasnou záležitostí Kvitové a Hantuchová poté zápas za stavu 4:2 skrečovala. 

Bartoliová v semifinále porazila Australanku Samanthu Stosurovou. Kvitová měla zatím ve třech dosavadních finálových zápasech v sezoně stoprocentní bilanci a celkově usilovala o pátý titul v kariéře.

První set - jediná hra pro Kvitovou

Úvod finále Kvitové také nevyšel a v prvním setu uhrála jediný game. Poté sice získala druhou sadu poměrem 6:4, rozhodující set ale s přemožitelkou Lucie Šafářové z prvního kola prohrála 5:7. 

Zatímco Bartoliová získala první titul v sezoně, Kvitová po prohře s šestadvacetiletou Francouzkou přišla o letošní finálovou neporazitelnost. Rodačka z Bílovce hrála o titul počtvrté v sezoně a na turnajích v Brisbane, Paříži a Madridu byla pokaždé úspěšná. 

Titul ze čtyřhry pro Peschkeovou

Květa Peschkeová se Slovinkou Srebotnikovou, které stejně jako jejich finálové soupeřky Američanky Liezel Huberová a Lisa Raymondová odehrály odložené semifinálové zápasy, získaly třetí společný titul v sezoně. Česká tenistka rozšířila sbírku úspěchů na okruhu WTA na 19 deblových triumfů. Zápas vyhrál česko-slovinský pár jednoznačně 6:3 a 6:0.

Zdroje: ČTK