Kvitová na úvod Turnaje mistryň prohrála s Radwaňskou

- Tenis autor: Petr Hašek

České tenistce Petře Kvitové se vstup do Turnaje mistryň nevydařil. V úvodním duelu na kurtu v Singapuru podlehla Polce Agnieszce Radwaňské 2:6 a 3:6. Ve druhém utkání Bílé skupiny nestačila Ruska Maria Šarapovová na Caroline Wozniackou z Dánska.

Petra Kvitová vstoupila do Turnaje mistryň porážku

Petra Kvitová vstoupila do Turnaje mistryň porážku,zdroj: Isifa.com

Česká jednička se nemohla dostat do tempa a často chybovala. V prvním setu pustila Radwaňskou do vedení 5:2, čehož šestá hráčka světa využila. Sadu ukončila při podání Kvitové v osmém gamu, když využila druhý setbol.

Svěřenky kouče Davida Kotyzy se v druhém setu mírně zlepšila a poté, co sebrala Radwaňské poprvé podání, se dostala dokonce do brejku. Kvitová ale i nadále kupila chybu za chybou a následující čtyři gamy prohrála. Po hodině a 31 minutách se tak výhra radovala polská hráčka.

Kvitová udělala 42 nevynucených chyb, Radwaňská jen devět. Česká tenistka letos popáté ze šesti zápasů prohrála se soupeřkou z elitní desítky žebříčku.

V tuhém boji favoritka neobstála

Ani druhý duel Bílé skupiny neskočil podle papírových předpokladů. Světová dvojka Ruska Maria Šarapovová totiž prohrála 1:2 na sety s Dánkou Caroline Wozniackou, která elitní osmičku na Turnaji mistryň uzavírá.

První set získala ve zkrácené hře Dánka, druhý Ruska. Ve třetí sadě Wozniacká získala od stavu 2:2 čtyři gamy v řadě a zápas ukončila po třech hodinách a třinácti minutách.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru:
Bílá skupina:
A. Radwaňská (6-Pol.) - Kvitová (3-ČR) 6:2, 6:3, Wozniacká (8-Dán.) - Šarapovová (2-Rus.) 7:6 (7:4), 6:7 (5:7), 6:2.


Tagy: Turnaj mistryň Petra Kvitová

Zdroje: ČTK