Dnes je středa 3. prosince 2025., Svátek má Svatoslav
Počasí dnes 1°C Skoro zataženo

Kvitová přes brzké vyřazení v Austrálii zůstala osmá v žebříčku

28. 1. 2013 – 9:53 | Tenis | Danica Klein |Diskuze:

Kvitová přes brzké vyřazení v Austrálii zůstala osmá v žebříčku
Petra Kvitovázdroj: Austrian Times

Česká tenistka Petra Kvitová zůstala navzdory vyřazení ve druhém kole Australian Open na osmém místě světového žebříčku WTA. Nejlepší Čech Tomáš Berdych si v žebříčku ATP udržel šestou pozici. 

Kvitová neobhájila v Melbourne loňské semifinále a přišla o 800 bodů. Vzhledem k tomu, že měla náskok před svými pronásledovatelkami, jimž se také příliš nedařilo, zůstala osmá. Tento týden bude díky divoké kartě startovat na turnaji v Paříži. 

Berdych vypadl na prvním grandslamu sezony třetí rok po sobě ve čtvrtfinále a patří mu šestá pozice, kterou drží od loňského října. 

Jedničkami zůstali díky úspěšným obhajobám titulu Berdychův přemožitel Novak Djokovič ze Srbska a Běloruska Viktoria Azarenková. Na druhé místo ženského žebříčku se posunula Serena Williamsová, jež si vyměnila pozici s Marií Šarapovovou. 

Po téměř pěti letech se vrátil na čtvrtou pozici žebříčku ATP semifinalista z Melbourne David Ferrer. Španěl odsunul na pátou příčku krajana Rafaela Nadala, jenž kvůli zdravotním problémům nehraje od loňského Wimbledonu.

Předchozí článek

Klopýtnutí Miloše Zemana baví internet

Následující článek

Lovci meteoritů! Manželé po světě hledají úlomky z hvězd

Nejnovější články