Kvitová zahájila Turnaj mistryň prohrou s Radwaňskou

- Sport autor: Sebastian Kantor

Česká tenistka Petra Kvitová vstoupila do Turnaje mistryň porážkou. Obhájkyně titulu dnes v Istanbulu udělala v zahajovacím utkání 41 chyb a prohrála s Polkou Agnieszkou Radwaňskou jasně 3:6 a 2:6.

Petra Kvitová

Petra Kvitová,zdroj: Herald Sun

Prohrou si Kvitová nejspíše výrazně zkomplikovala postup do semifinále. K tomu bude muset porazit Italku Saru Erraniovou i druhou nasazenou Marii Šarapovovou z Ruska, s kterou letos třikrát prohrála. 

Horší start do utkání Kvitová snad ani mít nemohla. V hale Sinan Erdem Dome nasbírala během čtyř her 14 čtrnáct chyb, rychle prohrávala 0:3 a při svém podání 0:40. Game ještě dokázala zachránit a povzbuzená ziskem hry začala sázet vítězné míče. Po půl hodně vyrovnala na 3:3, ale to byl její jediný světlý okamžik. 

Kvitová, hrající nově v bílém tričku a červené čelence, se po sedmé hře poradila na kurtu s trenérem Davidem Kotyzou. Místo uklidnění ale přišly při snaze o její typickou agresivní hru další chyby, ztráta podání na 3:5 a pak i první sady. Poměr nevynucených chyb 23:3 z pohledu Kvitové vývoj setu jasně dokumentoval. 

Nedařilo se podání

Dvaadvacetiletá česká tenistka měla problém s podáním, které si ve druhém setu prohrála čtyřikrát po sobě. Ve třetí hře dala i dvě dvojchyby za sebou. Špatný servis a chyby jí nedávaly naději na obrat. Po další poradě s koučem se snažila více chodit k síti, dvakrát vzala Radwaňské podání, ale víc nestihla. 

Kvitová prohrála s Radwaňskou poprvé v kariéře. Předešlé tři zápasy včetně loňského duelu na Turnaji mistryň vyhrála. "Jsem ze svého výkonu nadšená. Hrála jsem od začátku dobře a vydrželo mi to až do konce," řekla čtvrtá nasazená Polka. 

Po nich na kurt nastoupí favorizovaná Američanka Serena Williamsová s Němkou Angelique Kerberovou a program prvního dne uzavře druhý zápas Bílé skupiny mezi Šarapovovou a Erraniovou.

Tagy: Turnaj mistryň

Zdroje: ČTK