Legendárního jezdce Fangia exhumovali. Kvůli testu otcovství

- Auto-moto autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Juan Manuel Fangio se nikdy neoženil a také neuznal žádné děti za vlastní. Dvacet let po smrti bylo tělo pětinásobného mistra světa formule 1 na příkaz argentinských úřadů vyzvednuto z hrobu. O exhumaci požádali dva muži, kteří tvrdí, že jsou jeho potomky. 

Juan Manuel Fangio v dobách své největší slávy

Juan Manuel Fangio v dobách své největší slávy,zdroj: Profimedia.cz

Fangiovy ostatky byly vyzvednuty z rodinné hrobky v jeho rodném městě Balcarce v pátek a byly převezeny do místní márnice, kde budou odebrány vzorky DNA. Výsledky analýzy budou k dispozici za jeden až dva měsíce. 

Legendární závodník, jenž zemřel v roce 1995 ve věku 84 let, všechen svůj majetek zanechal nadaci a muzeu, které nese jeho jméno.

O exhumaci požádal bývalý automobilový jezdec Oscar Espinosa, jemuž je nyní 77 let. Podle něj měl Fangio v 50. letech minulého století s jeho matkou dlouhodobý vztah. Uznání otcovství se domáhá i další muž, Ruben Vázquez, který rovněž tvrdí, že je Fangiovým biologickým synem. 

Pět titulů mistra světa získal Fangio v letech 1951 až 1957. Vyhrál celkem 24 Velkých cen, kariéru ukončil v roce 1958. Jeho pět titulů překonal až v roce 2003 Němec Michael Schumacher, který vyhrál šampionát sedmkrát. 

Tagy: legenda Formule 1

Zdroje: ČTK