Lidé mají díky reprezentaci zase radost z fotbalu, těší Vrbu

- Fotbal autor: Petr Hašek

Pavel Vrba byl dlouho zvyklý ve Štruncových sadech od trenérské lavičky dirigovat fotbalisty Viktorie, v neděli se do plzeňské arény vrátil jako trenér reprezentace. A lepší návrat si snad ani nemohl přát. Před vyprodanými ochozy slavil výhru 2:1 nad Islandem, která posunula český tým bez ztráty bodu do čela kvalifikace o postup na mistrovství Evropy.

Pavel Vrba popustil po závěrečném hvizdu uzdu svým emocím

Pavel Vrba popustil po závěrečném hvizdu uzdu svým emocím,zdroj: Isifa.com

„Je moc dobře, že máme dvanáct bodů, to je úžasné. Určitě nejsme favoritem skupiny, ale uhráli jsme body, které jsou odrazovým můstkem k postupu na mistrovství Evropy. Ale je to pouze dobrý vklad do příštího roku, minimálně ještě deset bodů budeme potřebovat, abychom měli nějakou jistotu postupu,“ nechal se slyšet Vrba.

Češi sice po zaváhání gólmana Čecha prohrávali už od 9. minuty, ale v závěru poločasu dokázali zásluhou Kadeřábka srovnat a po hodině hry dokončili obrat. Přihrávku Plašila srazil nešťastně Bödvarsson srazil do nohy svého gólmana, od něhož míč putoval do sítě.

„Dostali jsme laciný gól v úvodu, o to víc mě těší, že jsme zvedli hlavy. Mužstvo ukazuje charakter. I utkání, která se nevyvíjí v jeho prospěch, dokáže otočit. Ať už v Turecku, nebo teď. Je úžasné, že dokážeme otočit vývoj v takhle důležitých zápasech. Ukazuje to, jak mužstvo začíná být silné a já věřím, že to vydrží dlouho,“ doufá český lodivod.

Fanoušci přivítali Vrbu transparentem

Potěšila ho skvělá atmosféra a přijetí fanoušků v Plzni. Před začátkem zápasu mu pro změnu fanoušci připravili velký transparent s podobiznou a anglickým nápisem „Trenér číslo 1“.

„Když jsem viděl ten plakát, který moji fanoušci vytvořili, potěšilo mě to. Hlavně ale patří dík divákům za to, že i když jsme prohrávali, byli to fanoušci, kteří drželi s námi. Byli dvanáctým hráčem. Nejen já, ale celý tým jsme se cítili jako doma. Myslím, že takovou atmosféru národní mužstvo moc často nezažije a jsem rád, že to bylo zrovna v Plzni,“ těší 50letého trenéra, který s Viktorií získal dva mistrovské tituly.

Nepovedená příprava zapomenuta

V úvodu svého angažmá u reprezentace ve čtyřech přípravných zápasech nezvítězil, ale od začátku kvalifikace je český tým stoprocentní. Proti Islandu navázal na výhry s Nizozemskem, v Turecku a Kazachstánu.

„Po jaru do nás začala spousta lidí i expertů rýt, že to s námi vypadá velmi špatně. Jsem rád, že mužstvo odpovědělo, jak odpovědělo. Neříkám, že jsme dokonalí, ale jsem rád, že se řeší to, že národní mužstvo je úspěšné, že lidi zase mají z fotbalu radost. To se nám teď trochu daří a já doufám, že to bude pokračovat,“ přeje si Vrba.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace Pavel Vrba

Zdroje: ČTK