Limberský kritizuje kvalitu umělé trávy v Astaně: Je to normální koberec

- Fotbal autor: Petr Hašek

O tom, že se kvalifikační zápas v Kazachstánu bude hrát na umělé trávě, věděli fotbaloví reprezentanti s dostatečným předstihem. Při úvodním tréninku je ovšem zaskočila špatná kvalita povrchu na stadionu v Astaně.

Reprezentanti při tréninku na umělé trávě v Astaně, David Limberský úplně vpravo

Reprezentanti při tréninku na umělé trávě v Astaně, David Limberský úplně vpravo,zdroj: Profimedia.cz

„Někde jsem slyšel, že ani nebude poznat, že to není tráva, a přitom je to normální koberec. Ani to není ta nejnovější generace,“ nechal se slyšet obránce David Limberský s tím, že i v Plzni trénuje se svými spoluhráči na kvalitnější umělce. „Nejsem sám, kdo z toho má obavy. Ale je to realita a musíme se s tím popasovat,“ dodal.

Specifický terén by měl být výhodou pro domácí. Z českého týmu je na umělou trávu zvyklý jen Tomáš Necid, který na ní hraje domácí zápasy se Zwolle. Jinak ale moderní aréna v Astaně pro 30 tisíc fanoušků udělala na české fotbalisty dojem. Stadion je zcela uzavřený se zatahovací střechou.

„Už jsem na zavřeném stadionu hrál na Schalke s Plzní. Tam ale byla přírodní tráva. Takže jediný větší rozdíl byl v tom, že tam byla od fanoušků větší ozvěna. Ale jinak to moc velký rozdíl nením“ prozradil Limberský. „Aréna je to hezká, až na ten povrch, proto z toho mám tak trochu rozporuplné dojmy,“ přiznává 31letý reprezentant.

Týmu usnadnilo při náročném cestování speciální letadlo, které objednala Fotbalová asociace s tím, aby měli hráči větší pohodlí. „Měli jsme letadlo sami pro sebe, každý z hráčů se mohl natáhnout na trojsedačku a prospat se. Hodně z nás to využilo. Věřím, že jsme tím ušetřili síly, které se nám budou v zápase hodit,“ dodal Limberský.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK