Liverpool porazil Manchester City a zůstává v čele anglické ligy

- Fotbal autor: Sebastian Kantor

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v anglické lize nad Manchesterem City 3:2 a zůstanou v čele tabulky i po 34. kole. Momentálně mají náskok pěti bodů na druhou Chelsea, kterou dnes čeká zápas ve Swansea.

Ze zápasu Liverpool - Manchester City

Ze zápasu Liverpool - Manchester City,zdroj: Getty Images

První gól vstřelil Liverpool již v 6. minutě. Raheem Sterling si po pěkné přihrávce Luise Suáreze pohrál s bránícími hráči "Citizens" a trefil se posedmé v sezoně. V 17. minutě musel opustit hřiště nejlepší střelec hostů Yaya Touré, nahradil jej Javi García. Druhá branka Liverpoolu padla po rohovém kopu Stevena Gerrarda, který hlavou za gólmana Harta umístil slovenský obránce Martin Škrtel. Se sedmi trefami se stal nejlepším střelcem mezi obránci v této sezoně Premier League.

Manchester City v druhé půli přidal na aktivitě a dokázal vyrovnat. Nejprve se po pasu Jamese Milnera trefil David Silva, v 63. minutě pak do vlastní sítě nešťastně míč tečoval obránce Liverpoolu Glen Johnson.

Rozhodující moment přišel v 78. minutě. Kapitán hostů Vincent Kompany zaváhal při odkopu míče z vlastního pokutového území, čehož využil Philippe Coutinho a svým pátým gólem v sezoně zařídil Liverpoolu výhru.

Tagy: Premier League