Loňský volejbalový mistr Kladno nebude hrát extraligu, nemá peníze

- Sport autor: Jakub Procházka

Volejbalový mistr z loňského roku Kladno se nepřihlásil do extraligy, kterou bude v nadcházející sezoně hrát jen jedenáct mužských týmů. Středočeši nesehnali na nejvyšší soutěž dostatek financí.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Ve městě se bude hrát jen první liga, družstvo Prosek Praha bude vystupovat pod sponzorským názvem Volleyball Kladno. 

"Státní instituce je v dnešní době základ, ale město nám dávalo méně peněz než obvykle. Za poslední tři roky dotace pořád snižovalo, až to pro nás bylo neúnosné. Sponzoři taky, nemělo by význam extraligu hrát a trápit se," řekl majitel klubu a dosavadní trenér Jindřich Licek. 

Úspěšná léta kladenského volejbalu

Mužský volejbal se do Kladna přestěhoval v roce 2004 z Odoleny Vody. Hned v první sezoně kladenští hráči slavili titul a totéž dokázali loni. Mezitím ještě získali v extralize dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. 

Jenže už před poslední odehranou sezonou měl klub finanční potíže, pustil řadu opor a s ochuzeným kádrem bojoval o udržení. Nakonec obsadil před Brnem předposlední místo a zachránil se. 

Sport v Kladně strádá

Mezi elitou se však už nepředstaví. "Dali bychom dohromady tak tři a půl milionu korun, z toho část bychom ještě utratili na dluhy z loňského roku. Takže by to sotva stačilo na poslední místo a to raději budeme hrát amatérsky," dodal Licek, jenž bude trénovat pouze kladenské juniory. 

V Kladně v poslední době sport všeobecně hodně strádá. Na peníze od kladenské radnice dlouho marně čekal i tamní hokejový klub. Až po příchodu hvězdného Jaromíra Jágra mladšího město uvolnilo dotace a pomohlo tradiční baštu i líheň talentů v extralize zachránit. Ekonomické problémy málem způsobily i zánik fotbalového klubu, jenž se nakonec v druhé lize nezachránil.

Tagy: Kladno volejbal extraliga

Zdroje: ČTK