Matt Kuchar slaví sedmé vítězství na letošní PGA Tour

- Sport autor: Petr Kubec

Americký golfista Matt Kuchar již posedmé zvítězil na PGA Tour. Těsné vítězství na turnaji RBC Heritage v Hilton Head mu zajistil přesný poslední úder, díky kterému předstihl o jednu jamku anglického hráče Luka Donalda.

Matt Kuchar na PGA Tour 2014

Matt Kuchar na PGA Tour 2014,zdroj: Getty Images

Angličan vedl po třech kolech s náskokem dvou ran, před Kucharem měl dokonce čtyři údery k dobru, ale nakonec skončil těsně pod vrcholem. Naopak Kuchar skvělou ránou z písečné překážky ukončil sérii těsných nezdarů z předchozích týdnů. Při třech posledních startech se v závěrečném kole vždy ocitl alespoň na chvíli ve vedení, ale vyhrát nedokázal. Před dvěma týdny v Houstonu zahrál bogey na poslední jamce a pak prohrál play off. Tentokrát jej podobný zkrat potkal na předposledním greenu, na němž až napotřetí dostrkal míček do jamky z pouhých 120 centimetrů. Na osmnáctce ale vše napravil.

"Trefit takhle jamku z bankru, to bylo něco, na co nikdy nezapomenu. Panečku, to bylo tak vzrušující, když ten míček zmizel (v jamce)," radoval se pětatřicetiletý Kuchar. V závěrečném kole tak zahrál skvělých 64 (-7) ran a přineslo mu to prémii 1,044 milionu dolarů i posun ze šestého místa na páté ve světovém žebříčku.

Tagy: golf PGA Tour

Zdroje: ČTK