Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Mercedes varuje své jezdce: Buď se zklidníte, nebo jeden z vás poletí

Mercedes varuje své jezdce: Buď se zklidníte, nebo jeden z vás poletí
Jezdci Mercedesu na tiskové konferenci v Abú Zabí | zdroj: Profimedia.cz

Šéf Mercedesu Toto Wolff už nehodlá dál trpět rozepře mezi Lewisem Hamiltonem a jeho týmovým kolegou Nico Rosbergem. Pokud budou jejich vzájemné spory pokračovat nebo se dokonce vystupňují, vedení týmu je připraveno jednoho z nich propustit.

Letošní ročník Formule 1 se německé stáji náramně vydařil. Hamilton se stal podruhé za sebou mistrem světa, Rosberg skončil hned za ním na stříbrném stupínku. V poháru konstruktérů tak Mercedes naprosto převálcoval veškerou konkurenci.

Nicméně stejně jako v každém jiném sportu i ve Formuli 1 platí, že vítěz může být jen jeden. A jak naznačil incident, ke kterému došlo těsně po skončení závodu v americkém Austinu (kde si Hamilton definitivně pojistil letošní titul), Rosberg se s pozicí týmové dvojky smiřuje jen velmi těžko.

Wolff zatím celou aféru pozoruje z povzdálí, pokud se však ukáže, že budou mít spory mezi jezdci negativní vliv na výsledky celého týmu, je připraven zasáhnout a jednoho z nich poslat k vodě.

„Chtěli jsme mít v týmu dva vyrovnané jezdce, kteří by se navzájem motivovali k co nejlepším výkonům. To bylo před třemi lety. Jestli se nám naše rozhodnutí vyplatí i do budoucna, to odhalí až příští měsíce. Stále musíme mít na paměti, že osobnost a charakter našich závodníků je jedním z hlavních klíčů k úspěchu,“ řekl Wolff.

„Náš tým je silnější než kdy dříve. Špatné vztahy mezi jezdci však tuto kompaktnost podlamují. A to se nám pochopitelně nezamlouvá. Jsme připraveni vzít v úvahu i možnost, že budeme muset provést personální změny,“ dodal rakouský podnikatel.

Zdroje:
Daily Mirror

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma