Michael Jordan se klaní, Kobe Bryant je třetím nejlepším střelcem NBA

- Basketbal autor: Martin Bach

32 310. Tolik bodů dokázal k dnešnímu dni nastřílet v zámořské NBA basketbalista Kobe Bryant a v historických tabulkách tak přeskočil svůj dětský vzor Michaela Jordana. Před hvězdou Los Angeles Lakers figurují v žebříčku už jen Kareem Abdul-Jabar (38 387 bodů) a Karl Malone (36 928 bodů).

Kobe Bryant oslavil další velký milník své kariéry

Kobe Bryant oslavil další velký milník své kariéry,zdroj: Profimedia.cz

Šestatřicetiletý Bryant před zápasem s Minnesotou zaostával za Jordanem, jenž během kariéry nastřílel 32.292 bodů, o osm bodů. Tento milník překonal dvěma trestnými hody ve druhé čtvrtině a na palubovce si užil malou oslavu. Historický večer Bryant ozdobil celkem 26 body včetně klíčové trojky minutu před koncem, kterou pomohl k osmé výhře v sezoně (100:94).

„Jdete na čáru trestného hodu a všichni od vás čekají, že obě šestky proměníte. Tak si říkáte, hlavně to nezkazit a nezničit ten moment,“ řekl Bryant o chvíli, kdy se posunul před Jordana, s nímž byl takřka neustále srovnáván už od chvíle, kdy v roce 1996 v osmnácti letech vstoupil do NBA.

Po zápase mu slova uznání vyjádřila i překonaná legenda: „Je to skvělý hráč se silnou morálkou a vášní pro basketbal. Vždy jsem rád sledoval, jak se jeho hra vyvíjí a těším se na jeho další výkony,“ řekl Jordan. První dva střelce v historii NBA už ale Bryant celkem jistě nepřekoná. V Los Angeles Lakers mu po sezóně končí smlouva a poté zřejmě ukončí svou bohatou kariéru, v níž mimo jiné získal pět titulů NBA.

Tagy: NBA Los Angeles Lakers

Zdroje: ČTK,NBA