MS: Postup Francie? Je to pro nás jako získat zlato, říká Huet

- Sport autor: Jakub Procházka

Hokejisté Francie se počtvrté za sebou udrželi v elitní skupině MS a stejně jako předloni ve Švýcarsku se jim to povedlo dokonce už po základní skupině. Francouzi si zahrají osmifinále, kam postoupili s jedním bodem za remízu se Švýcarskem v normální hrací době.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Hokejisté Francie se počtvrté za sebou udrželi v elitní skupině mistrovství světa a stejně jako před dvěma roky ve Švýcarsku se jim to povedlo dokonce už po základní skupině. Francouzi si zahrají osmifinále, kam postoupili s jedním bodem za remízu se Švýcarskem v normální hrací době.

Reprezentace země galského kohouta se usadila mezi elitou od roku 2008, kdy v Kanadě úspěšně uhájila svou účast po předchozím tříletém působení v divizi I. 

Huet: Splnili jsme cíl s předstihem

"Pro nás je postup do osmifinále a možnost hrát s dalšími kvalitními týmy jako získat zlatou medaili," řekl webu Mezinárodní hokejové federace gólman Francie Cristobal Huet. Pětatřicetiletý loňský vítěz Stanleyova poháru s Chicagem se podílel na klíčové úterní výhře nad Běloruskem 2:1 v prodloužení 37 úspěšnými zákroky. Za stavu 1:0 pro Francii kryl i trestné střílení Andreje Stase. 

Hueta potěšilo, že francouzský tým splnil s předstihem svůj cíl na šampionátu. "Máme v týmu kluky, kteří částečně pracují. Jsou to dobří hokejisté, ale musí chodit vedle hokeje i do práce. Není to jednoduché," doplnil bývalý gólman Los Angeles, Montrealu a Washingtonu, který v roce 2008 uzavřel s Chicagem čtyřletý kontrakt na 22,4 milionu dolarů. V uplynulé sezoně jej ale Blackhawks zapůjčili do švýcarského Fribourgu.

Tagy: Francie hokej MS

Zdroje: ČTK