Murray kvůli zranění končí. Berdycha čeká místo něj Tipsarevič

- Tenis autor: Danica Klein

Britský tenista Andy Murray, jenž měl být ve středu druhým soupeřem Tomáše Berdycha, odstoupil z Turnaje mistrů kvůli zranění třísel. Třetího hráče světa v Londýně nahradí Srb Janko Tipsarevič. Murray měl problémy celý týden a bolesti se zhoršily během pondělní porážky v prvním utkání skupiny A se Španělem Davidem Ferrerem.

"Jsem velmi zklamný," řekl Murray na dnešní tiskové konferenci, na které oznámil, že v turnaji nebude pokračovat. "Nikdy nechci odstoupit z turnaje a zvláště na na tomhle vrcholném, ale je to ale menší zlo než hrát. Je zbytečné si zranění zhoršit," řekl Murray s výhledem na lednové grandslamové Australian Open.

44 nevynucených chyb

Čtyřiadvacetiletý Murray má za sebou skvělý podzim. Vyhrál turnaje v Šanghaji, Bangkoku a v Tokiu a jeho vítěznou šňůru zastavil až Berdych po třísetovém boji ve čtvrtfinále turnaje série Masters v Paříži před čtrnácti dny. Se zraněním se Murray potýkal v tréninku před Turnajem mistrů a v utkání s Ferrerem to bylo znát. Udělal 44 nevynucených chyb a duel prohrál.

Devátý hráč světa Tipsarevič byl prvním náhradníkem a teoreticky má šanci postoupit v Londýně do semifinále. K tomu potřebuje porazit ve středu Berdycha a o dva dny později i svého krajana a světovou jedničku Novaka Djokoviče.

Berdych zdolal Tipsareviče poprvé v kariéře na pařížském Masters v hale Bercy a touto výhrou ve třetím kole si definitivně zajistil účast v Londýně.

Tagy: zranění Berdych

Zdroje: ČTK