Na Italky jdou Kvitová a Šafářová

- Tenis autor: Danica Klein

Ve vítězné sestavě z posledních dvou zápasů nastoupí české tenistky v semifinále Fed Cupu v Itálii. Kapitán Petr Pála postaví do dvouher Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou a na čtyřhru budou připraveny Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou. V Itálii se s týmem připravovala i světová dvacítka Klára Zakopalová, ale ta nakonec vypadla z nominace kvůli alergii. 

Petra Kvitová na tréninku

Petra Kvitová na tréninku,zdroj: Facebook

Kapitán Pála se rozhodoval o sestavě do poslední chvíle a zdálo se, že letos výborně hrající Zakopalová v týmu bude. Jenomže v Palermu dostala alergii a podle informací z českého týmu se odhlásila i z turnaje ve Stuttgartu příští týden. 

"Kapitán Pála nemusel z pětice nominovaných složitě vybírat, protože Klára Zakopalová vinou silné alergické reakce, která ji zaskočila o dva měsíce dříve než v jiných letech, nemůže hrát," uvedl český tým na svém Facebooku. 

Italky se opírají o sedmou hráčku světa Saru Erraniovou a Robertu Vinciovou, která v neděli porazila Kvitovou ve finále v Katovicích. V týmu mají také vítězku Roland Garros z roku 2010 Francesku Schiavoneovou a Flavii Pennettaovou. 

Češky dvakrát za sebou Fed Cup vyhrály a poslední porážku v soutěži jim uštědřily předloni právě Italky v Římě na antuce. Zároveň se zápasy v Palermu budou v Moskvě rovněž na antuce bojovat o druhé finálové místo Rusky a Slovenky.

Tagy: los Palermo fed cup

Zdroje: ČTK