Na lháře Lochteho málem v přímém přenosu zaútočili diváci

- Ostatní sporty autor: von

Pondělní premiéra amerického plavce Ryana Lochteho v taneční televizní soutěži skončila fiaskem. Během jeho vystoupení v Dancing with Stars vtrhli dva muži na parket, další diváci na něho pokřikovali. Reagovali tak na jeho vymyšlenou historku o přepadení na olympiádě v Riu. MOV se přitom rozhodlo plavce, který na hrách získal jednu zlatou medaili, už více netrestat.

Zmatky doprovázely americkou televizní soutěž, když během vystoupení plavce Ryana Lochteho vtrhli dva muži na parket

Zmatky doprovázely americkou televizní soutěž, když během vystoupení plavce Ryana Lochteho vtrhli dva muži na parket,zdroj: Profimedia

Incident se stal ve chvíli, kdy Lochte naslouchal porotě posuzující jeho taneční výkon v klání, které je v Česku známé pod názvem StarDance ...když hvězdy tančí. Kamery stanice ABC jej ale nezachytily, neboť celou dobu zůstaly zaměřené na tvář jedné z porotkyň. Dvojici narušitelů vyvedli členové ochranky z budovy, jeden z nich podle CNN nazval Lochteho "lhářem".

Lochte během soutěže na dotaz moderátora řekl, že se cítí "poněkud dotčený". Po vysílání uvedl, že je z incidentu "zničený", ale musí se přes něj přenést.

Dvaatřicetiletý plavec v Riu vybojoval zlatou medaili ve štafetě. Po skončení plaveckých soutěží tvrdil, že se stal s kolegy obětí přepadení, při němž na ně lupiči převlečení za policisty mířili pistolí. Později však vyšlo najevo, že američtí plavci poničili čerpací stanici, kde se dostali do konfliktu s ochrankou. Historkou o přepadení se jen snažili odvrátit pozornost. Lochte přiznal, že byl při incidentu opilý, což zapříčinilo konflikt. Za své chování se pak omluvil.

MOV se nad plavcem smilovalo

Mezinárodní olympijský výbor oznámil, že Lochteho za olympijský incident už trestat nebude. Sankce od plaveckého svazu USA i tamního olympijského výboru považuje dostačující.

Šestinásobný olympijský vítěz a majitel 27 medailí z mistrovství světa nesmí deset měsíců závodit a během trestu nebude dostávat finanční podporu od svazu. Po ztrátě několika sponzorů přišel Lochte také zhruba o milion dolarů. Závodit nesmí do konce června a chybět bude i na MS v Budapešti.

"Už dříve udělené sankce jsou adekvátní. Podle rozhodnutí disciplinární komise MOV není další trest potřeba," uvedl Mezinárodní olympijský výbor. Souhlasí také se zákazem činnosti na čtyři měsíce pro Lochteho reprezentační kolegy Gunnara Bentze, Jacka Congera a Jamese Feigena.

Tagy: Olympiáda v Rio de Janeiro

Zdroje: ČTK