Dnes je čtvrtek 8. prosince 2022., Svátek má Květoslava
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Na závodech přespával v autě. Teď jezdí v profipelotonu

Na závodech přespával v autě. Teď jezdí v profipelotonu
Mike Woods dojel na Tour of Utah celkově druhý | zdroj: Profimedia

Mike Woods byl nadějný atlet, ale jeho slibně rozjetou kariéru zastavilo zranění. Nevzdal se a atletické závodky vyměnil za cyklistické tretry. Za pouhé tři roky se vypracoval do profipelotonu, kde bude hájit barvy stáje Cannondale-Garmin. Co stálo za jeho raketovým nástupem mezi cyklistickou špičku? 

Každý kluk, co rád jezdí na kole, tajně sní, že by jednou mohl závodit na slavné Tour de France. Přestože se říká, že se na kariéře prakticky v jakémkoli sportu musí začít pracovat už od útlého dětství, Kanaďan Mike Woods tyto předsudky zbořil. Ukázal totiž, že nikdy není příliš pozdě.

Woods ale nebyl pochopitelně úplným nesportovcem. Jako atlet stanovil juniorský národní rekord v běhu na 1500 metrů a v roce 2005 získal ve stejné disciplíně zlatou medaili na Panamerických hrách.

Bohužel nebo spíš bohudík se o dva roky později vážně zranil a musel pověsit běžecké tretry na hřebík, které však brzy vyměnil za ty cyklistické. Za další dva roky vyhrál svou první etapu Tour of Utah a celkově skončil druhý. Nestačil pouze na profi jezdce týmu Cannondale-Garmi Joea Dombrowského.

Podle Jonathana Vaughterse, muže který pomáhal Lanci Armstrongovi k vítězství na Tour de France, je Woods skutečně "třída". "Byl to vynikající běžec a nyní potvrzuje, že je i výborný cyklista," prohlásil současný sportovní ředitel stáje Cannondale-Garmin.

Woods nebyl členem žádného velkého týmu a na závody jezdil autem, ve kterém i přespával. Velice rychle se naučil jezdit v pelotonu, což pro něj jakožto bývalého běžce na dráze bylo hodně obtížné.

Pokud vydrží tvrdě pracovat, můžeme se těšit, že v následujících letech budeme svědky dalšího sportovního "amerického snu".

Zdroje:
Vlastní, cyclingweekly.com

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 7.12.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,280 24,400
USD 23,110 23,290
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma