Nad Abrahamovou budoucností visí otazník. Zkusí superbiky?

- Auto-moto autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

V nejbližších dnech by se mělo rozhodnout o budoucnosti motocyklového jezdce Karla Abrahama. Ačkoliv německý web speedweek.com již informoval o přesunu českého závodníka do světového šampionátu suberbiků, kde by měl závodit za tým Milwaukee Yamaha, zcela vyloučeno není ani jeho další angažmá v kategorii MotoGP, v níž působí od roku 2011. 

Karel Abraham řeší svou budoucnost

Karel Abraham řeší svou budoucnost,zdroj: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

"Variant je více a momentálně budoucnost intenzivně řešíme. Brzy by mělo být jasno," uvedl Abraham, který víkendový závod MS v Austrálii ze zdravotních důvodů vynechal a nepojede ani tento týden v Malajsii. "Máme možnost v MotoGP zůstat, záleží ale na tom, s jakou technikou," řekl Abraham. S tou letošní ještě v MS nebodoval.

Německý motoristický web poukázal na to, že tým českého závodníka Cardion AB Motoracing nebude v příští sezoně MS silničních motocyklů startovat a promotér seriálu navíc preferuje týmy s dvěma jezdci, což však není pravda. Brňané by s přihláškou do MotoGP neměli problém.

Pravdou ale bude, že AB Motoracing nemá zájem o přechod do superbiků. Pokud by se Abraham domluvil na spolupráci s týmem Milwaukee Yamaha, byl by kolegou Australana Joshe Brookese, který letos ovládl britský superbikový šampionát.

O tom, že by Abraham zamířil do superbiků, se již v minulosti spekulovalo. Pětadvacetiletý Čech je vedle toho kandidátem na testovacího jezdce výrobce KTM, který chce v roce 2017 vstoupit do MotoGP.

Tagy: MotoGP

Zdroje: ČTK