Nad startem Abrahama v Brně visí otazník. Noha ještě není zcela v pořádku

- Auto-moto autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Kvůli zranění nohy se nemohl postavit na start posledních čtyř závodů královské kategorie MotoGP. Motocyklista Karel Abraham stále není úplně fit, ale doufá, že o víkendu při Velké ceně České republiky v Brně chybět nebude.

Karel Abraham by se jistě rád ukázal před domácím publikem

Karel Abraham by se jistě rád ukázal před domácím publikem,zdroj: Profimedia.cz

"Můj zdravotní stav se výrazně určitě nezlepšil, ale nějaké pokroky tam jsou. Dělám ale vše pro to, aby to šlo. Uvidíme. Pořád nevím, jak moc to bude bolet na motorce. V sobotu jsem se kousek svezl a dnes plánuji si na nějakou motorku sednout více, abych věděl, jak to noha zvládá," řekl Abraham

Abraham měl pád v závěrečném tréninku červnové Velké ceny Katalánska a musel se podrobit operaci palce na levé noze, který si při nehodě vykloubil. Kromě Barcelony nemohl startovat ani následně v nizozemském Assenu, na německém Sachsenringu a o minulém víkendu chyběl i v Indianapolisu. "Že pojedu v Brně, tak stále jisté není, já se ale ze sta procent snažím, aby to šlo," uvedl člen týmu AB Motoracing. 

Stačí obyčejný pohyb

Pozitivní zprávou je, že už nemusí mít na noze dlahu. "Před týdnem a kousek už jsem dlahu sundal. Snažím se normálně chodit a možná více, než bych měl. Potřebuju to ale rozhýbat. Kdyby byla noha ztuhlá a nefungovala, tak by to nešlo," podotkl Abraham, kterému ke zlepšení stavu pomáhá hlavně "obyčejný" pohyb. "Není to jako v případě poraněného ramene, kdy jsem chodil na rehabilitace. Tady jde spíše o určité protahování," řekl. 

I proto, že se zranil již v červnu, Abraham věřil, že bude touto dobou již v pořádku. "Domácí Grand Prix přišla hrozně rychle. Čekal jsem, že se stav nohy bude zlepšovat rychleji. Věřil jsem, že tento týden si už půjdu zaběhat, což je ještě daleký cíl. Jsem ale optimista. Věřím a doufám, že to půjde a pojedu," dodal pětadvacetiletý závodník.

Tagy: Brno MotoGP Grand Prix

Zdroje: ČTK