Naděje české štafety pohřbila nepřesná střelba. Zlato vybojovali Rusové

- Lyžování autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Česká biatlonová štafeta obsadila v dnešním závodě na mistrovství světa v Hochfilzenu až desáté místo. Naděje na medailový výsledek vzaly za své už po druhé střelbě, když Tomáš Krupčík čtyřikrát minul a musel na trestné kolo. Střelecky se nedařilo ani dalším českým reprezentantům. Závod vyhrála ruská štafeta, druhé bylo francouzské kvarteto a třetí skončili domácí Rakušané, kteří pro pořadatelskou zemi vybojovali první medaili na letošním MS.

Češi chybovali na střelnici celkem patnáctkrát, přičemž na všech osmi položkách si zaznamenali minimálně jednu nepřesnost

Češi chybovali na střelnici celkem patnáctkrát, přičemž na všech osmi položkách si zaznamenali minimálně jednu nepřesnost,zdroj: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Hned na prvním úseku musel navíc Krupčík na trestné kolo a klesl až do třetí desítky. Češi se v dalším průběhu posouvali vzhůru, ale výsledkem byl nejhorší výsledek na velké akci od olympijských her v Soči, kde byli jedenáctí.

Olympijští vítězové Rusové naopak předvedli střelbu pouze s třemi dobíjeními, jejich finišman Anton Šipulin úspěšně odolal ataku Francouze Martina Fourcadea a porazil ho o 5,8 sekundy. Pro první medaili na domácím MS dovezl rakouskou štafetu Dominik Landertinger, který v závěrečných stovkách metrů setřásl Němce Simona Schemppa.

Poslední člen české štafety Krčmář doběhl 3:10 minuty po Šipulinovi. V cílové rovince porazil v souboji o desáté místo o jednu desetinu sekundy Švéda Fredrika Lindströma. Udržel tak stejnou pozici, na níž ho do posledního úseku vyslal Šlesingr. Před ním Moravec vytáhl tým po nevydařeném Krupčíkovu úvodu z jednadvacáté příčky na šestnáctou.

Navzdory marnému útoku na premiérové štafetové zlato získal Francouz Fourcade medaili i v pátém závodu v Hochfilzenu. Napodobil tím Němku Lauru Dahlmeierovou, jež má ale čtyři zlata, na rozdíl od Fourcadeova jediného. Oba budou moci svou bilanci ještě vylepšit v závodech s hromadným startem, jimiž v neděli šampionát vyvrcholí.

Tagy: biatlon

Zdroje: ČTK