Naděje na postup žije! Berdych si hladce poradil s Čiličem

- Tenis autor: Petr Hašek

Tenista Tomáš Berdych se rychle otřepal z nevydařeného vstupu do Turnaje mistrů. Ve svém druhém zápase porazil v londýnské O2 areně Chorvata Marina Čiliče 6:3, 6:1 a uchoval si naději na postup do semifinále. Ve skupině A má český hráč na kontě výhru a porážku.

Tomáš Berdych si s Marinem Čiličem poradil za hodinu a 14 minut

Tomáš Berdych si s Marinem Čiličem poradil za hodinu a 14 minut,zdroj: Profimedia.cz

Berdych hrál oproti prohranému duelu s Wawrinkou s větším nábojem i energií, ale k poměrně hladké výhře mu pomohl i nevýrazný výkon Čiliče. Ten hned v úvodním gamu nabídl českému tenistovi při svém podání sérii brejkbolů a ten čtvrtý Berdych využil.

Čilič se mohl do setu vrátit v osmé hře, ale Berdych oba brejkboly odrazil a sám sadu získal při následném gamu při servisu chorvatského hráče.

Ve druhém setu sedmý hráč světového žebříčku sebral soupeři dvě podání v řadě a dostal se do vedení 5:1. Že si zvýšil i sebevědomí, ukázal v posledním gamu. Nejdříve Berdych odvrátil dva brejkboly a následně duel po hodině a čtrnácti minutách ukončil.

„Minulý zápas jsem nehrál nejlépe a dnes jsem se snažil dostat zpět do hry. Byl to víc než boj než hladká výhra, ale počítá se,“ řekl na kurtu Berdych, který i při své páté účasti na Turnaji mistrů odešel ze druhého zápasu jako vítěz.

V pátek proti světové jedničce

Díky výhře nad Čiličem zůstává 29letý rodák z Valašského Meziříčí ve hře o postup. Jistotu postupu mu ale nedá ani páteční výhra nad Djokovičem. Na druhou stranu může teoreticky projít dál v případě, že prohraje 0:2 a Čilič porazí Wawrinku výrazně 2:0 na sety.

„Máte nějaké tipy, jak na to? Nějaké budu potřebovat,“ prohlásil Berdych směrem k utkání s Djokovičem, s kterým má zápornou bilanci 2:16. „V tenisu se nedějí zázraky, musím hrát co nejlépe,“ dodal. Srbský tenista prokázal skvělou formu také proti Wawrinkovi, kterého smetl za hodinu a šest minut 2:0 na sety.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 6,5 milionu dolarů):
Dvouhra - skupina A:
Berdych (6-ČR) - Čilič (8-Chorv.) 6:3, 6:1, Djokovič (1-Srb.) - Wawrinka (3-Švýc.) 6:3, 6:0.

Tagy: tomas berdych Turnaj mistrů

Zdroje: ČTK,Vlastní