Naděje žije, Pavlásek s Veselým vyhráli čtyřhru

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Česko zůstává ve hře o postup do čtvrtfinále Davisova poháru. Adam Pavlásek a Jiří Veselý porazili ve čtyřhře Lleytona Hewitta se Samuelem Grothem 1:6, 7:6, 3:6, 7:6 a 6:2. Stav utkání prvního kola s Austrálií je 1:2 a rozhodnou až zítřejší dvouhry.

Adam Pavlásek (vlevo) zvládl svůj debut v Davis cupu na výbornou. S Jiřím Veselým vyválčil první bod pro ČR.

Adam Pavlásek (vlevo) zvládl svůj debut v Davis cupu na výbornou. S Jiřím Veselým vyválčil první bod pro ČR.,zdroj: Profimedia.cz

S hrozbou boje o záchranu ve Světové skupině Davis cupu nastupovali čeští mladíci na kurt ostravské ČEZ Arény. V prvním setu dominovali na dvorci hosté a vyhráli jej jasně 6:1. Za stavu 0:3 ve druhé sadě by na naši dvojici vsadil málokdo a kdyby veterán Hewitt nezkazil smeč, šli by Australané do vedení 4:0.

Čeští hráči se chopili příležitosti, srovnali na 3:3 a druhou sadu dotáhli až do tie-breaku. V něm byli jasně lepší naši mladíci a bylo srovnáno. O osudu třetího setu rozhodl ztracený servis Veselého. Také další sada byla vyrovnaná a zase dospěla do zkrácené hry, v níž byl náš pár opět úspěšnější.

Rozhodoval pátý set, Pavláskův výkon rostl a především jeho údery donutily Australany chybovat při českém brejkbolu, po kterém domácí vedli 3:2. To samé se opakovalo o dvě hry později a frustrovaný Groth po zkaženém voleji zlomil raketu. Za stavu 5:2 podával Pavlásek na vítězství, první mečbol ještě využit nebyl, ale po druhém už se naši tenisté radovali.

"Co kluci ukázali proti tak těžkému páru, je fantastické," radoval se po zápase kapitán Jaroslav Navrátil.

Jeho svěřenci se pokusí dokonat obrat z 0:2 na 3:2 v nedělních dvouhrách. Ve 13:30 by měl nastoupit Lukáš Rosol proti Bernardu Tomicovi a po nich Veselý s Thanasim Kokkinakisem. Oba kapitáni však mají možnost nominaci změnit. Dostane šanci Pavlásek?

Tagy: Davis Cup čtyřhra čeští tenisté

Zdroje: ČTK,Vlastní