Nadšený Jágr o Štěpánkovi: Ze dne na den stal nesmrtelným

- Tenis autor: Danica Klein

VIDEO. Prostřednictvím sociálních sítí se tenistům sbíhají blahopřání k triumfu v Davisově poháru. Hokejista Jaromír Jágr ocenil odvahu, s jakou Radek Štěpánek vybojoval vítězný bod, a Čechům pogratuloval i Rafael Nadal. 

Jaromír Jágr na Davis Cupu (uprostřed)

Jaromír Jágr na Davis Cupu (uprostřed),zdroj: Mediafax

Jágr, působící při výluce v NHL v Kladně, sám rád tenis hraje a v sobotu fandil Štěpánkovi s Tomášem Berdychem při vítězné čtyřhře a poté se s hráči setkal v šatně. Po nedělním zisku "salátové mísy" na svůj Facebook napsal: "Hokejové Kladno dneska nic moc, zato naši tenisoví kluci byli excelentní. Gratuluji!" 

Štěpánek a Jágr jsou kamarádi, hokejista byl třeba letos fandit i na olympiádě v Londýně, několikrát ve Wimbledonu či v Roland Garros. A výkon české dvojky a výhra za stavu 2:2 nad Nicolásem Almagrem slavného útočníka nadchla. 

Na to musíte mít koule

"Jen málokdo na světě dostane příležitost, aby se ze dne na den stal nesmrtelným. A Radek Štěpánek ji stoprocentně využil. Za stavu 2:2 ve finále Davis Cupu se nerozklepat, překvapit a jednoznačně vyhrát, jak my sportovci říkáme, na to musíš mít 'koule'," napsal Jágr

Na Twitteru gratulovali českým hráčům mnozí světoví tenisté. Nechyběl mezi nimi Nadal, který nemohl kvůli zranění přijet Španělům do Prahy pomoci. "Škoda, že to nevyšlo, a gratulace České republice," napsal čtvrtý hráč žebříčku Nadal. Stejně reagoval i někdejší první hráč světa a opora španělského týmu Carlos Moya. 


Vedle Štěpánka na Floridě

"Díky tomuhle je Davis Cup tak skvělou soutěží," poukázal Němec Tommy Haas na dramatický vývoj finále, které Češi v Praze vyhráli nad Španělskem 3:2. "Bylo to vzrušující, velká poklona mému sousedovi Štěpánkovi a českému týmu," přidal Haas, letos držitel ocenění za Návrat roku, který bydlí vedle Štěpánka na Floridě. 

Vítězství výběru okolo opor Štěpánka s Berdychem mimo jiné ocenili Argentinec Juan Mónako, který prohrál v semifinálovém duelu v září v Buenos Aires s Berdychem, Američan Justin Gimelstob nebo ukrajinský hráč Sergej Stachovskij.

Tagy: výhra tenis Davis Cup

Zdroje: ČTK