Nahradí kouč Říha ruského trenéra Bykova?

- Sport autor: Danica Klein

Český kouč Miloš Říha je podle deníku Sovětskij Sport jedním z kandidátů na post trenéra ruské hokejové reprezentace. Spekuluje se o možném odvolání Vjačeslava Bykova.

Favorizovaní Rusové na turnaji nedosáhli na medailové příčky a šampionát zakončili dokonce se zápornou bilancí čtyř výher a pěti porážek, přičemž hned dvakrát podlehli českému výběru. Pozice dvojice Bykov - Igor Zacharkin je nejistá, což dává prostor spekulacím ohledně jejich možných nástupců.

Skvělé renomé

Sovětskij Sport vedle Říhy jmenoval také Vjačeslava Fetisova, Vladimira Krikunova, Andreje Nazarova, či Olegse Znarokse, který skončil u lotyšské reprezentace.
Dvaapadesátiletý Říha má v Rusku skvělé renomé, k čemuž hodně přispěl i minulý ročník KHL. V něm český kouč dovedl podceňovaný tým Atlantu Mytišči až do finále play off. Posléze podepsal kontrakt s ambiciózním Petrohradem.

O ničem neví

"V současné době o tom nic nevím. Navíc mám podepsanou smlouvu s Petrohradem. Musela by přijít konkrétní nabídka, protože v minulosti se na podobné téma mnohokrát spekulovalo," řekl Říha serveru tn.cz.

V opačném případě by prý možnost vést sbornou přinejmenším zvážil. "Kdyby nabídka přišla, tak bych o tom určitě přemýšlel, protože ruské národního mužstvo je jedno z nejsilnějších na světě," uvedl Říha.

V těchto dnech netrpělivě čeká, zda mu vedení klubu přivede do kádru českou hvězdu Jaromíra Jágra. "Vím, že se s ním sešel šéf klubu pan Medveděv na večeři, kde spolu jednali. Ale nevím, jak to dopadlo. I já jsem s Jardou mluvil, ale nebavili jsme se o ničem konkrétním," uvedl Říha.

Tagy: hokej trenér

Zdroje: ČTK