NBA začne bez největší hvězdy minulé sezony. Durant si zlomil nohu

- Basketbal autor: Petr Hašek

Nový ročník nejslavnější basketbalové soutěže NBA odstartuje bez největší hvězdy minulé sezony. Nejužitečnější hráč Kevin Durant z Oklahomy má totiž zlomenou nohu a jak dlouho bude mimo hru, zatím vedení klubu neví. Po obvyklé operaci následuje pauze šest až osm týdnů.

Kevin Durant (v bílém) nestihne kvůli zranění start NBA

Kevin Durant (v bílém) nestihne kvůli zranění start NBA,zdroj: Isifa.com

Na problémy si šestadvacetiletý basketbalista stěžoval už v minulém týdnu, po tréninku absolvoval vyšetření, které odhalilo zlomeninu zánártní kosti u malíčku. Při čem ke zranění přišel, ale není jasné. 

Durant odřekl svou účast na srpnovém světovém šampionátu ve Španělsku kvůli únavě, chtěl před dalším ročníkem NBA nabrat síly. Nicméně kvůli zlomenině může chybět svému týmu až do prosince. V tom případě by přišel o více než 15 utkání v základní části.

Nejen samotného basketbalistu, ale i celý tým jeho absence mrzí. Durant v minulé sezoně počtvrté z posledních pěti let ovládl hráčské statistiky. Jeho průměr činil 32 bodů na zápas, k tomu navíc přidal v průměru 7,4 doskoku a 5,5 asistence na utkání.

Oklahomu dotáhl 206 centrimetrů vysoký křídelník až do semifinále, kde ale hráči Thunder vypadli s pozdějšími šampiony ze San Antonia.

Tagy: NBA

Zdroje: ČTK