Nejlepší hráčka Evropy Horáková končí s basketbalem

- Basketbal autor: Danica Klein

Bývalá opora českých i brněnských basketbalistek Hana Horáková se v sobotu rozloučí s aktivní kariérou. K poslednímu exhibičnímu zápasu si nejlepší basketbalistka Evropy za rok 2010 přizvala bývalé spoluhráčky. Program v hale Rosnička začne ve 14:00 a jeho součástí budou i dětské soutěže, které bude Horáková organizovat. 

Hana Horáková

Hana Horáková,zdroj: Getty Images

"Na závěr si zahrajeme exhibiční zápas. Každý poločas bude desetiminutový. A potom bude pokračovat už oslava vzpomínkami," řekla Horáková. Na rozlučkové benefici se představí například vítězka ankety o nejlepší českou hráčku uplynulé sezony Eva Vítečková, Petra Kulichová, Jana Veselá, Tereza Pecková, Mirka Jarchovská, Ivana Večeřová i Slovenky Anna Jurčenková se Zuzanou Žirkovou. 

Rodačka z Bruntálu zamířila pod dívčím jménem Machová do Brna, kde získala deset mistrovských titulů, v létě 1999 z USK Praha. S brněnským týmem vyhrála také Evropskou ligu a dvakrát mu pomohla v této soutěži ke stříbrné medaili. 

S reprezentací hrála na třech olympijských hrách a v roce 2005 byla členkou družstva, které získalo v Turecku titul mistryň Evropy. Před třemi lety dovedla národní tým ke stříbru na domácím mistrovství světa a zároveň byla v Karlových Varech vyhlášena nejužitečnější hráčkou šampionátu. 

Na sklonku kariéry si Horáková ještě vyzkoušela dva roky zahraniční angažmá. Loni se vrátila domů a poslední sezonu v kariéře odehrála v IMOSu Brno, kterému pomohla ke druhému místu v lize. 

Tagy: konec kariéry basketbalistka

Zdroje: ČTK