Nemůže být pořád hezky, komentovala deštivý obří slalom Strachová

- Lyžování autor: Danica Klein

Po dvou týdnech sluníčka a jarního počasí dnes hory v Krasné Poljaně poprvé zasáhly srážky. A ovlivnily obří slalom žen, který byl po superkombinaci druhým vystoupením Šárky Strachové, vlajkonošky české olympijské výpravy v Soči. Devětadvacetiletá sjezdařka nedokončila první kolo, ale věří, že slalom, v kterém bude v pátek obhajovat bronz z Vancouveru, se pojede v lepších podmínkách. 

Šárka Strachová

Šárka Strachová,zdroj: Getty Images

Navzdory dešti organizátoři udrželi trať obřího slalomu v dobré kondici. "Nebylo to ještě úplně nejhorší, kromě té prudké pasáže to bylo celkem dobré. Samozřejmě byly tam místy rýhy, přední čísla měla určitě výhodu, ale prosolili to, dali do toho ještě nějakou chemii, takže to nebylo nejhorší," řekla Strachová, jež svůj výpadek nechtěla svádět na trať. "Výpadky patří k našemu sportu, ale je pravda, že těch závodů v dešti je letos už nějak moc," prohlásila. 

Sjezdařky měly velké problémy s viditelností, protože chvílemi v areálu alpských disciplín hustě pršelo. Nebylo tak vidět přes brýle. "Holky se smály, že si musely během jízdy brýle otírat," smála se Strachová. "Vůbec to tady nepřipomíná zimní atmosféru, nejhorší je ta mlha. Není vidět pod nohy, nevím, co je horší. Ale obojí je nepříjemné," řekla. 

Obří slalom Strachová trénovala méně než slalom. Původně chtěla po superobřím slalomu odletět do Rakouska a připravovat se až do své hlavní disciplíny mimo olympijská sportoviště, ale protože předpověď v Alpách nebyla moc příznivá, zůstala v Soči. "Tady byly dobré podmínky, takže jsme trénovali slalom i obřák, i když ten o trochu méně," řekla. 

I když vypadla a zmokla, měla dobrou náladu. "Zase nemůžeme mít pořád hezky, dva týdny tady bylo nádherně. Je dobře, že to vyšlo na ty rychlé disciplíny, kde je počasí důležitější i pro bezpečnost," uvedla. "Ale já jsem tady kvůli obřáku a slalomu, je zbytečné se vztekat, s tím se stejně nic nedá dělat," dodala devátá žena olympijské superkombinace. 

Obří slalom nedokončila Strachová ani na svých třetích olympijských hrách. V Turíně vypadla v druhém kole. Ve Vancouveru se rozhodla po odložení druhého kola kvůli nepřízni počasí na další den do něj nenastoupit a soustředit se na slalom. 

Tagy: obří slalom Olympiáda v Soči deštivé počasí česká lyžařka ZOH 2014

Zdroje: ČTK