Nespokojený Rafa. Nadal kritizuje rychlý kurt na Australian Open

- Tenis autor: Danica Klein

Světové jedničce Rafaelu Nadalovi se nelíbí, že kurty na Australian Open jsou rychlejší než v minulých letech. Podle španělského tenisty změna hlavně uškodí fanouškům, kteří budou ochuzeni o špičkové výměny. Pořadatelé grandslamu v Melbourne Parku se ale brání, že na povrchu se nic nezměnilo, podle nich rychlost mohlo ovlivnit počasí. 

Rafael Nadal

Rafael Nadal,zdroj: Getty Images

"Diváci chtějí vidět parádní výměny a taktické bitvy. Na stadion Barcelony se taky nechodí dívat, jak Lionel Messi dává penalty," jmenoval Nadalův strýc a trenér Toni argentinského špílmachra a jednoho z nejlepších fotbalistů na světě. "Prostě je to letos rychlejší, to je i názor Rafy," dodal. Zda je na vině lak povrchu, nebo míčky, nedokázal odpovědět. 

"Podmínky jsou jiné než v minulých letech, to je fakt. Míčky lítají rychleji. Moc tomu nerozumím, proč to změnili. V minulých letech byly k vidění špičkové zápasy, které trvaly dlouho a divákům se musely líbit," přitakal lídr žebříčku Nadal, který Australian Open vyhrál jen jednou v roce 2009. Zato králem antukového Roland Garros se stal už osmkrát. 

V prvním kole v Melbourne Nadala čeká v úterý nebezpečný domácí tenista Bernard Tomic. "Nevím, jestli to bylo nejlepší rozhodnutí (změnit kurt), každopádně já jsem jen hráč a pokusím se zůstat v turnaji co nejdéle," dodal lídr žebříčku. 

Nadalův dlouholetý rival Roger Federer si naopak na rychlý povrch nestěžoval. "Není rychlý jako blesk. Výměny nemusí být kratší, dá se hrát od základní čáry nebo ještě dál, nevím, v čem je problém," přidal se k diskuzi švýcarský rekordman se 17 grandslamovými trofejemi. Po slabší sezoně bude v Melbourne útočit na pátou, jeho prvním soupeřem bude rovněž Australan - majitel divoké karty James Duckworth. 

Tagy: Australian Open Melbourne španělský tenista světová tenisová jednička

Zdroje: ČTK