Neuwirth změní dres. V Plzni zklamal a jde do Boleslavi

- Fotbal autor: Danica Klein

Fotbalový stoper Aleš Neuwirth s největší pravděpodobností posílí v podzimní části prvoligové sezony obranu Mladé Boleslavi, kam by měl zamířit na půlroční hostování z mistrovské Plzně. Novinářům to dnes řekl generální manažer západočeského klubu Adolf Šádek.

Šestadvacetiletý bek dnes odcestoval za Mladou Boleslaví na soustředění do Rakouska a odpoledne by se již měl připojit k novému týmu.

Půlroční hostování

"Protože je Boleslav v Rakousku a my se chystáme do Jerevanu na Ligu mistrů, budeme řešit věci související s Alešovým odchodem příští týden. S největší pravděpodobností by ale měl do Boleslavi odejít na půlroční hostování," uvedl Šádek.

Neuwirth tak zřejmě podruhé v krátké době změní dres. Do Plzně přišel v zimní přestávce jako náhrada za stopera Jakuba Navrátila a získal s Viktorií mistrovský titul. Zasáhl ovšem pouze do prvních šesti jarních utkání nejvyšší soutěže.

Předtím Neuwirth působil v Baníku Ostrava, Kladně a Drnovicích. V první lize odehrál celkem 100 zápasů, ve kterých si připsal tři vstřelené branky.

Zdroje: ČTK