Nominace na semifinále Fed Cupu: Kvitová, Zakopalová, Šafářová a duo H+H

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 10. 4. 2013 12:15) - Tenis autor: Danica Klein

Pětici Petra Kvitová, Klára Zakopalová, Lucie Šafářová, Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká nominoval kapitán tenistek Petr Pála na semifinále Fed Cupu v Itálii. Úřadující dvojnásobné vítězky soutěže budou o třetí finále v řadě bojovat na antuce v Palermu během příštího víkendu 20. a 21. dubna. 

České tenistky s trenérem

České tenistky s trenérem,zdroj: Mediafax

"Doufám, že v neděli odletíme v plné sestavě a finální nominaci na zápas udělám až na místě podle zdravotního stavu a formy hráček," řekl Pála na facebooku českého týmu. Nominace pro zápasy Fed Cupu musí obsahovat jen čtyři jména. 

Vedle světové osmičky Kvitové je aktuálně českou dvojkou Zakopalová, která letos hraje dobře a dostala se už na 21. místo žebříčku WTA, což je její maximum. O dvojce do dvouher rozhodne Pála mezi Zakopalovou a Šafářovou, které se letos příliš nedařilo, ale v Charlestonu postoupila do semifinále a vyhrála čtyřhru. 

"Klára vykazuje dlouhou dobu velice solidní výkony a jsem taky rád, že Lucka dokázala v Charlestonu pár zápasů vyhrát, což je pozitivní," řekl Pála směrem k Šafářové (25. v pořadí WTA), autorce vítězného bodu z loňského finále proti Srbkám. 

Tenistky okusily porážku

Italský tým by se měl opírat o sedmou hráčku světa Saru Erraniovou s třináctkou Robertou Vinciovou, které společně tvoří nejlepší deblové duo současnosti. 

"Bude to tam strašně těžké. Italky mají formu a povrch podle svých představ. Ale zkusíme je porazit. Není to nemožné!" řekla Kvitová deníku MF Dnes. 

Češky letos v prvním kole porazily v Ostravě Austrálii 4:0. S Italkami si zopakují loňský semifinálový souboj, který doma vyhrály na rychlém povrchu 4:1. V historii samostatné republiky se s týmem z Apeninského poloostrova utkají už pošesté, vzájemná bilance vyznívá lépe pro Italky, které vyhrály čtyři utkání. 

Právě s Italkami a na antuce naposledy české tenistky okusily ve Fed Cupu porážku. V roce 2010 neuhrály Petra Kvitová a spol. v Římě ani set. Od té doby ovšem zvítězily sedmkrát po sobě a dvakrát získaly stříbrnou mísu.

Tagy: Palermo WTA fed cup

Zdroje: ČTK