Nové Město čeká biatlonové šílenství. Na SP má přijít 90 tisíc lidí

- Lyžování autor: Petr Hašek

Nefalšovaná biatlonová horečka zasáhne od pátku do neděle Nové Město na Moravě. Tamní Vysočina Arena bude hostit podnik Světového poháru, o který mají fanoušci velký zájem. Organizátoři očekávají každý den návštěvu okolo 30 tisíc diváků.

Vysočina Arena při mistrovství světa v biatlonu 2013 (ilustrační foto)

Vysočina Arena při mistrovství světa v biatlonu 2013 (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

Za nebývalým zájmem o biatlon stojí skvělé výkony českých reprezentantů nejen z loňských olympijských her v Soči, odkud si česká výprava odvezla pět medailí, ale rovněž výsledky v letošní sezoně. Před zastávkou na Vysočině byli v každém kole Světového poháru vždy alespoň jednou na stupních vítězů.

„Snad se závodníkům nerozklepou kolena, protože divácký tlak bude obrovský. Zájem nám všem bere dech,“ přiznal prezident Českého svazu biatlonu a zároveň šéf organizačního výboru Jiří Hamza. „Věříme, že to bude další oslava biatlonu na cestě vzhůru. Je potřeba si to užít. Je pro nás odměnou, že se nemluví jenom o fotbalu. Nacpaný dům je ocenění práce celého biatlonu,“ doplnil.


Kapacitu stadionu v Novém Městě na Moravě pořadatelé navýšili mobilními tribunami na 16 až 17 tisíc diváků. Další 15 tisícovek lidí se vejde kolem trati, kde je vstup zdarma. Proto se odhaduje každý den přes 30 tisíc fanoušků a celkově pak přes 90 tisíc.

„Troufnu si říci, že atmosféra bude lepší než při předloňském mistrovství světa. Přes devadesát procent lístků se totiž prodalo v Česku. Závodníci dokázali probudit takové šílenství,“ podotkl Hamza s tím, že Lístky na nedělní závody jsou už dávno vyprodány, na pátek a sobotu jich zbývá už jen pár.

Příjem ze vstupného je nezbytný

Rozpočet na uspořádání Světového poháru se vyšplhal na sumu 48 milionů korun. „Bez podpory kraje, města a ministerstva školství by to nešlo. I proto byla cena lístku 400 korun, což je pro české diváky na hraně, ale bez příjmu ze vstupného by se to nezvládlo," řekl Hamza. „Na takovéhle akci se negenerují zisky, ale je to o tom to uspořádat s kladnou nulou.“

Program SP ve Vysočina Areně odstartuje v pátek v 15 hodin závodem smíšených dvojic, poté budou od 17:30 následovat čtyřčlenné smíšené štafety. V sobotu se pojedou sprinty (12:30 ženy/15:30 muži) a v neděli pak stíhací závody (13:00 ženy/15:00 muži).

Tagy: biatlon Nové Město na Moravě čeští biatlonisté Světový pohár v biatlonu

Zdroje: ČTK