Novým koučem fotbalového Brna je Wagner, nahradil Večeřu

- Sport autor: Jakub Procházka

Novým trenérem fotbalistů Zbrojovky Brno se stal bývalý útočník René Wagner, který u předposledního týmu první ligy nahradil Karla Večeřu. Rozhodlo o tom na čtvrtečním podvečerním zasedání představenstvo klubu. Brno je vážně ohroženo sestupem do druhé ligy.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Osmatřicetiletý Wagner, který dosud trénoval v Brně dorost, povede tým už v nedělním utkání proti Liberci. Večeřa zůstane v klubu ve funkci sportovního ředitele. 

Další změnou je odchod bývalého předsedy fotbalového svazu Pavla Mokrého z funkce generálního ředitele, v níž skončí k 30. dubnu. Mokrý, jemuž končí pracovní smlouva, zcela opustí fotbalové prostředí. Řekl to mluvčí klubu Boris Keka. 

Večeřovi se po nevýrazném startu do jarní části první ligy stala osudnou středeční prohra v prvním utkání čtvrtfinále Ondrášovka Cupu s třetiligovou Kroměříží 1:2. 

Bývalý kanonýr Wagner: Je to pro mě pocta

Jeho nástupce Wagnera čeká v nejvyšší soutěži velká trenérská premiéra. "Trenérskou roli u prvoligového týmu beru jako velkou poctu. Udělám všechno pro to, abych pomohl brněnský fotbal zachránit," uvedl Wagner, který v lize odehrál 146 zápasů a vstřelil 40 branek. Za reprezentaci nastoupil v jedenácti duelech a dal tři góly. 

Nejlepší část své kariéry strávil Wagner v Rapidu Vídeň, kam přestoupil z Brna v roce 1996 a v Rakousku se stal i králem ligových střelců. Od roku 2006 odehrál dvě sezony v dalším rakouském prvoligovém klubu Mattersburgu. Po návratu do Brna ještě nastupoval v první lize, aktivní kariéru ukončil před necelými třemi roky. 

Brno je sedm kol před koncem první ligy na předposledním sestupovém místě se ztrátou tří bodů na čtrnáctou Příbram. "Chceme nechat Wagnerovi klid v přípravě na nedělní ligový duel s Libercem, takže neplánujeme tiskovou konferenci a také se nikdo z vedení nebude ke změnám vyjadřovat. Tiskovou konferenci chystáme v příštím týdnu," uvedl mluvčí.

Tagy: Brno fotbal trenér

Zdroje: ČTK