O titul si to v Praze rozdají Plíšková s Hradeckou

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 1. 5. 2015 17:12) - Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Ryze české zastoupení bude mít finále turnaje J&T Banka Prague Open. Největší favoritka podniku Karolína Plíšková porazila v prvním semifinále Belgičanku Yaninu Wickmayerovou 6:4, 7:5 a poté zkušená Lucie Hradecká udolala mladičkou Kateřinu Siniakovou 6:2, 4:6 a 6:4.

Plíšková bude bojovat o svůj čtvrtý titul v kariéře

Plíšková bude bojovat o svůj čtvrtý titul v kariéře,zdroj: Profimedia.cz

Až v semifinále odehrála nasazená jednička Plíšková dvousetový zápas. První sadu rozhodl jediný brejk a v té druhé dokázala čtrnáctá hráčka světa zásluhou dobře fungujícího servisu otočit nepříznivý vývoj z 1:3 na 5:3. Za stavu 5:4 šla česká tenistka podávat na vítězství, ale Belgičance se podařil brejk. Naštěstí to bylo poslední zaváhání Plíškové v duelu. Vzápětí vzala soupeřce servis a při tom svém už nezaváhala.

Mnohem dramatičtější průběh měla druhá bitva o finále. Kvalifikantka Lucie Hradecká vedla nad Kateřinou Siniakovou 6:2 a 4:2 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se osmnáctiletý talent dokázal zvednout. Opak byl pravdou, Siniaková začala riskovat, hrála úžasné míče a dotáhla set až do vítězného konce. O osudu utkání rozhodla devátá hra třetí sady, ve které Kateřina ztratila podání a Hradecká brejk za pár okamžiků potvrdila.

"Bylo to strašně těžké utkání, protože Katka hrála výborně. Skvěle se pohybuje, dokázala vracet moje rány a všechny gamy byly těsné," řekla bezprostředně po velké tenisové bitvě šťastná Hradecká

Siniaková ovšem s prázdnou z Prahy neodjede. Ve finále čtyřhry zdolala společně se Švýcarkou Belindou Bencicovou ukrajinsko-český pár Kateryna Bondarenková, Eva Hrdinová 6:2, 6:2.

Tagy: české tenistky

Zdroje: ČTK,Vlastní,ČT