Obletovaný medailista nemůže jezdit metrem. Ale slávu si užívá

- Ostatní sporty autor: von

Judista Lukáš Krpálek zažívá po návratu z olympiády nebývalou pozornost a slávu. Majitel zlaté medaile přiznává, že zájem lidí překonal všechna jeho očekávání a poznává i odvrácenou tvář slávy.

Judista Lukáš Krpálek si slávu olympijského vítěze náležitě užívá

Judista Lukáš Krpálek si slávu olympijského vítěze náležitě užívá,zdroj: Profimedia

Krpálek přivezl ukázat zlato dětem na křest hymny Asociace školních sportovních klubů do školy Brána jazyků. Když se předem ptal, kde zaparkuje, tak mu říkali, ať raději jede metrem. "Začal jsem se smát, protože mám problém, jen když někde zastavím. Tady jsem vystoupil z auta a už mě honili lidi, kteří se chtěli vyfotit. Nedokážu si představit, co by se dělo v metru," usmál se.

Velký zájem Krpálka překvapil. "Čekal jsem, že to bude šílenost, ale je to ještě větší. Je to zajímavé a určitě bych neměnil," ujistil král kategorie do 100 kilogramů. Poznává, že sláva má i stinné stránky. "Jako třeba když jdeme s manželkou na večeři a chtějí se při tom fotit. To mě docela štve, ale jinak si to užívám," uvedl.

Krpálek se blíží své vysněné váze

Vzhledem k poolympijskému shonu musel odsunout dovolenou na druhou půlku října. S manželkou a synem odletí na čtrnáct dnů pryč. Destinaci raději neprozradí. "Ne, aby za mnou lidi nepřijeli. Chceme si to užít v klidu," řekl Krpálek.

Judista plánoval po olympiádě delší volno. "Protože jsem si několik let pořádně neodpočinul," řekl, ale úplně bez sportu nevydrží. Už čtrnáct dnů znovu zvedá činky v posilovně. "Je to podle mého pocitu, ale už jsem začal chodit dvakrát za den, protože jsem se chtěl zase poprat a vím, že nesmím příliš zahálet," řekl.

Pro kategorii nad 100 kg, do které se rozhodl přestoupit, potřebuje přibrat, na čemž pracuje. Chtěl bych mít 115 až 120 kilogramů. "Musím pořádně posilovat, cvičit a pořádně jíst a zdravě, aby svalovina narůstala. Ráno jsem měl 110 kilo, to už je docela pěkný, ale nahoru to jde pomalinku a bude trvat, než to vyskočí," řekl.

Tagy: Olympiáda v Rio de Janeiro

Zdroje: ČTK