Odchod Hušbauera ze Sparty se blíží, na Letnou míří mladík z USA

- Fotbal autor: Petr Hašek

Na startu zimní přípravy vedení Sparty hlásilo, že na stole nemá žádnou konkrétní nabídku na některou z opor. Uběhlo pár dní a všechno je jinak. Podle informací deníku Sport je blízko odchodu záložník Josef Hušbauer, který by měl na jaře oblékat dres italského Cagliari.

Josef Hušbauer (ve žlutém) je na odchodu ze Sparty

Josef Hušbauer (ve žlutém) je na odchodu ze Sparty,zdroj: Isifa.com

Čtyřiadvacetiletý fotbalista už prý dokonce odletěl na zdravotní prohlídku, po které by měl podepsat smlouvu na roční hostování. Klub hrající Serii A by měl Spartě zaplatit milion eur (asi 28 milionů korun) a pokud by následně uplatnil i opci na přestup, doplatí až další tři miliony.

Letenští nechtějí odchod Hušbauera, který v minulé sezoně pomohl týmu mistrovskému titulu i vítězství v poháru, prozatím komentovat. „Oba kluby intenzivně jednají, víc k tomu zatím neřekneme,“ uvedl mluvčí klubu Ondřej Eisner.

Cagliari mělo o nejlepšího střelce minulého ligového ročníku zájem už v létě, kdy si Hušbauera jako posilu vyhlédl Zdeněk Zeman. Zkušený český trenér byl sice o Vánocích odvolán, ale ani po příchodu jeho nástupce Gianfranca Zoly neztratil aktuálně 18. celek italské ligy o českého reprezentanta zájem.

Na Letnou míří mladý forvard

Deník Sport zároveň uvedl, že úřadující českého mistra naopak posílí útočník Fabrice Picault. V nedávno skončeném ročníku NASL (North American Soccer League) nastoupil 23letý Haiťan s americkým pasem k šestnácti utkáním, v nichž zaznamenal osm gólů.

Tagy: fotbal Sparta Praha český fotbalista

Zdroje: ČTK,Deník Sport