Olympiáda přinesla Kulhavému stříbro, kila navíc i budoucí manželku

- Cyklistika autor: von

Biker Jaroslav Kulhavý stále neví za jakou stáj bude jezdit v příští sezóně. Po návratu z olympiády musel kvůli oslavám druhého místa absolvovat řadu společenských akcí, přibral na váze a řeší svatbu. Zásnuby přitom vymyslel okamžitě po svém stříbrném závodě.

Biker Jaroslav Kulhavý během oslav olympijského stříbra přibral na váze a nyní musí řešit, za kterou stáj pojede příští sezónu

Biker Jaroslav Kulhavý během oslav olympijského stříbra přibral na váze a nyní musí řešit, za kterou stáj pojede příští sezónu,zdroj: Profimedia

"Dolaďuju smlouvu na další roky. Máme více variant. Pracujeme na tom, aby nebyly žádné změny. Všichni vědí, že skončily dva týmy a situace v cyklistice není úplně nejlepší. Spousta velkých značek se dostala do problémů, jednání se trošku táhnou. I proto ještě nemám představu, jak to bude vypadat s programem, ani zda pojedu Cape Epic a podobně," řekl Kulhavý novinářům na dnešní tiskové konferenci.

O tom, co se bude dít, by měl mít jasno do dvou týdnů. "Prioritně řeším Specialized, ale ve hře jsou ještě další dva týmy. Uvidíme, jestli Specialized přistoupí na naše podmínky, nebo ne," přiblížil Kulhavý.

Vystoupení na domácí půdě zakončil v sobotu 24. září při závodě Oderská mlýnice, který spadá do seriálu Kolo pro život. Do konce roku absolvuje ještě starty, které měl nasmlouvané, jinak by sezonu ukončil už po Riu.

Oslavy znamenaly i kila navíc

Po návratu z olympiády absolvoval dlouhou řadu společenských i sponzorských akcí, oslav, na trénink moc prostoru nezbývalo. "Bylo to náročné. V kombinaci s tréninkem až skoro nemožné. Už se těším, až budu moci jen trénovat a nebudu každý den sedět čtyři hodiny v autě a přejíždět po republice. Chci si ještě odpočinout psychicky i fyzicky. Do měsíce se snad dočkám," věří Kulhavý.

Kromě jiného ale stihl vyřešit nucený zdravotní zákrok, který by stejně musel podstoupit. "Naskytl se mi termín na vytažení šroubů z ruky. Dělá se to v celkové anestezii. Nechtěl jsem to nechávat na zimu - kdyby se pak vyskytla nějaká komplikace, abych to pak neřešil. Věděl jsem, že tréninky po olympiádě stejně mohu škrtnout. Proto jsem to vzal z jedné vody načisto. Ruka už je v pohodě," pochvaloval si Kulhavý.

Hlavní vlnu oslav dalšího cenného kovu zpod pěti kruhů má už za sebou. "Asi de facto ano. Klidně bych samozřejmě slavil dál, ale to bych pak tu příští sezonu mohl asi škrtnout, protože bych měl nahoře 15 kilo a nejen šest, co mám teď. Něco menšího ještě občas proběhne, zatím jsme se nepotkali úplně se všemi, ale už se snažím nastoupit do přípravy na další sezonu a skočit do tréninku, který potřebuju," konstatoval Kulhavý.

Současnou nadváhu oproti své obvyklé hmotnosti bere s nadhledem. "Už jsem se musel kousnout, protože je mi už malé oblečení a nechci si kupovat nic nového," prozradil Kulhavý s úsměvem.

"Doufám, že těch šest kilo je strop, a pokud bude nějaká kratší dovolená, tak mám v plánu, že bude trošku aktivní. Sice bez kola, ale zařadím tam něco jiného, abych z toho nevypadl. Další takovou pauzu jako po olympijských hrách si už v listopadu nemůžu dovolit. Teď už budu muset pořád něco dělat," dodal již vážněji.

Svatba je v blízkém nedohlednu

Po nedávných zásnubách s přítelkyní Denisou Nekudovou plánuje Kulhavý svatbu. Kdy a kde k přestupu držitele olympijského zlata a stříbra mezi "ženáče" dojde, je však zatím ve hvězdách, neboť Kulhavý s Nekudovou, která ho doprovází na závodech, hledají příhodný termín.

"Svatba se plánuje, ale momentálně nevíme, kde a kdy bude. Je to jeden z dlouhodobějších plánů; až se vše trochu uklidní, tak si sedneme a pokusíme se najít nějaký termín," řekl Kulhavý novinářům.

S partnerkou se zasnoubili krátce po návratu z dějiště olympiády v Riu de Janeiro, kde si Kulhavý vyjel stříbro. "Věděl jsem, že k tomu někdy dojde, ale jinak to bylo spontánní. Po tom olympijském závodě jsem to vymyslel, koupil letenky a vlastně jsem tady pak jenom přestoupil z letadla do letadla. Myslím, že se to povedlo," pochvaloval si Kulhavý.

Velká chvíle pro oba se odehrála v Barceloně. "Bylo to pro nás oba příjemné, jen ta únava tam byla pořád velká, protože tam v tom období byly nějaké večírky a podobně. Týden po olympiádě byl extra náročný a naspal jsem dohromady za ten týden asi to, co naspím jinak za dva dny. Ale člověk na to pak rád vzpomíná. Ten čas jsem využil asi stejně jako po triumfu v Londýně," podotkl Kulhavý.

Tagy: horská kola

Zdroje: ČTK